wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Wiktor Kosowski ponownie zachwyca

Wiktor Kosowski zawodnik UKS Return Łomża działający przy III LO w Łomży zajął pierwsze miejsce w singlu i trzecie w deblu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów organizowanym przez Tenis Klub Sportowy Jawczyce. Turniej rozpisany był na 32 zawodników, a Wiktor ze względu na najwyższą pozycję rankingową PZT rozstawiony był z numerem 1.

Faworyt z Łomży nie zawiódł i po pierwszej wolnej rundzie, w drodze do finału wygrał trzy kolejne  pojedynki. Pierwszy z Stanisławem Kluczyńskim (Tuan Club Piaseczno) 6/4 6/1, następnie z Jakubem Paucz (KT Warszawianka Warszawa) 6/1 6/3 oraz z Maciejem Romanowskim (NST mazowieckie) 6/4 6/4. W finale Wiktor zagrał przeciwko Adrianowi Smater (UKT Radość 90 Warszawa). Po wyrównanej walce mecz zakończył się wynikiem 6/3 4/6 10/4 na korzyść młodego łomżanina.

W deblu Wiktor Kosowski wspólnie z Janem Bruczko (NST mazowieckie) wygrali mecz  z parą z Klubu Tenisowego Warszawianka Warszawa - Jacek Wejchert i Wiktor  Zuzałek 6/0 6/1. Natomiast w półfinale chłopcy przegrali z Dawidem Boczkowskim (Matchpoint Żyrardów) i Krzysztofem Miętkiewicz(ST Tie Break) 6/2 6/7 (5) 8/10.

To już kolejny udany start Wiktora, który kończy się najwyższą pozycją na podium. Wcześniej dwa turnieje w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i Żyrardowie. Mamy powód do dumy…

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0