piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Otwarte Mistrzostwa Łomży w tenisie

Prawie 40 zawodników wzięło udział w Pierwszych Zimowych Otwartych Mistrzostwach Miasta w tenisie dla dzieci i młodzieży. Przez dwa tygodnie zawodnicy grali w salach III Liceum oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.


Mistrzostwa zorganizował działający przy III LO Uczniowski Klub Sportowy Return, a głównym celem turnieju była popularyzacja tenisa jako znakomitej formy nie tylko wypoczynku, ale także dyscypliny sportu.

Startujący w turnieju zawodnicy podzieleni byli na trzy kategorie: młodsi i starsi chłopcy oraz dziewczęta. Wśród najmłodszych najlepszy okazał się Marcin Jarmułowicz, który w finale pokonał w dwóch setach Michała Piechocińskiego.

W kategorii chłopców starszych najlepszy okazał się Rafał Chojnowski, który w finale w dwóch setach pokonał Macieja Markowskiego. Rywalizację dziewcząt wygrała Eliza Truszkowska, dopiero po tie breaku zwyciężając Paulinę Chojnowską.

- Starsze grupy zaprezentowały tenis na bardzo dobrym poziomie - powiedział Tomasz Waldziński, trener i organizator zawodów. - Widać, że zawodnicy złapali bakcyla i gra w tenisa ich wciągnęła.

A kolejne zawody z cyklu Zimowych Otwartych Mistrzostw Miasta już za rok.

(lis)
Gazeta Współczesna 
Tomasz Waldziński
nie, 12 lutego 2006 00:00
Data ostatniej edycji: nie, 06 maja 2007 14:25:15

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0