Aktualności

Data dodania: 3 marca 2014

3 marca Światowym Dniem Tenisa

International Tennis Federation po raz drugi organizuje World Tennis Day - Światowy Dzień Tenisa. W 2013 roku w wydarzeniu wzięło udział 55 krajów, w tym roku zgłosiło się ponad 100. Wśród nich jest Polska, a z Łomży w świętowanie święta Uczniowski Klub Sportowy „Return” działający przy III LO w Łomży.

- W ostatnich latach tenis w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie – podkreśla Tomasz Waldziński. - O sukcesach Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota mówi cały świat. Reprezentacje Polski dzielnie walczą w Pucharze Davisa i Pucharze Federacji o awans do Grupy Światowej. Ale tenis staje się popularny dzięki wspaniałym wynikom polskich sportowców, ale także dzięki programowi Polskiego Związku Tenisa: Tenis 10, który ułatwia stawianie pierwszych kroków na korcie. 
I dziś, w Światowym Dniem Tenisa, Uczniowski Klub Sportowy „Return”, działający przy III LO w Łomży, przyłącza się do programu Tenis 10 realizując go w Przedszkolu Publicznym Nr 2 w Łomży. 30- osobowa grupa  sześcioletnich przedszkolaków rozpoczyna dziś zajęcia pod okiem trenera Tomasza Waldzińskiego. 
- Zachęcamy dzieci do gry, przekazując im atrakcyjność tenisa już w okresie przedszkolnym – mówi Waldziński.

Udostępnij