Wózki

zajęcia sportowe z osobami na wózkach

Wózki

Pomysł na prowadzenie zajęć sportowych z osobami na wózkach narodził się 3 lata temu podczas rehabilitacji Michała Gomoli. – Razem z Michałem postanowiliśmy spotykać się na korcie i towarzysko grać w tenisa – mówi fizjoterapeuta Piotr Arasimowicz. – Ten rodzaj spędzania wolnego czasu bardzo nam się spodobał, więc rozpoczęliśmy regularne treningi na korcie. W krótkim czasie dołączył do nas Krzysztof Perka i Tomasz Chrzanowski.

W okresie letnim spotykamy się na Orliku, a zimą na hali sportowej. Po upływie roku zaczęliśmy inwestować w sprzęt niezbędny do dalszego rozwoju, zakupiliśmy m.in. rakiety, piłki. W 2013 r. po raz pierwszy pojechaliśmy na turniej tenisa na wózkach, który odbył się w Płocku.  Nawiązaliśmy tam nowe znajomości z osobami uprawiającymi tą dyscyplinę sportu i udało nam się pozyskać wózki sportowe, które są niezbędne do brania udziału w turniejach tenisowych. Otrzymane przez nas wózki były pomocą jaką udzielił nam SIKT PŁOCK. Dzięki tej organizacji mogliśmy zrobić ogromny krok w przód. W lipcu 2013 r. rozpoczęliśmy współpracę z Tomaszem Waldzińskim, trenerem tenisa UKS Return Łomża, dzięki któremu uzyskaliśmy przynależność do Polskiego Związku Tenisa. W sierpniu 2013 r. po raz pierwszy wystąpiliśmy w Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach, zajmując 6 miejsce na  8 startujących drużyn.  

Obecnie Michał i Krzysiek zainwestowali w nowe wózki i przygotowują się do letniego sezonu tenisowego, który rozpoczyna się w maju 2014 r. Planujemy w tym sezonie wystąpić w przynajmniej 3 turniejach tenisowych rangi ogólnopolskiej, oraz zorganizować pierwszy w województwie podlaskim turniej tenisa na wózkach, zaliczany do Mistrzostw Polski.

Zawodnicy

  • Michał Gomola
  • Krzysztof Perka  
  • Tomasz Chrzanowski