Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2005

Brązowa rakieta

Trzecie miejsce w Wojewódzkim Turnieju KlasyfikacyjnymKadetek tenisa ziemnego w Nowym Dworze Mazowieckim zajęła Emilia Brzóska, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Return przy III Liceum Ogólnokształcącym, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.

- To duży sukces, ponieważ Emilia trenuje tenis ziemny dopiero trzeci rok - mówi o swojej podopiecznej Tomasz Waldziński.

Już po roku zaczęła wygrywać turnieje lokalne, a wkrótce okazało się, że świetnie sobie radzi z zawodniczkami białostockich klubów tenisowych. Dzisiaj Emilka trenuje pięć razy w tygodniu, między innymi z Sebastianem Zalewskim, pierwszą rakietą UKS Return, laureatem wielu turniejów ogólnopolskich.

Zaczęło się od odbijania piłeczki na osiedlowym korcie. Szybko sportowy talent Emilki został zauważony przez innych grających i dzięki nim trafiła do Uczniowskiego Klubu Sportowego Return.

- To ambitna, bardzo pracowita dziewczyna, która nie zraża się porażkami. Pokonana mobilizuje się do solidniejszej pracy, widać jak bardzo jej na tym zależy - mówi trener Tomasz Waldziński.

I pomyśleć, że kilka lat uczyła się gry na pianinie!

- Nie żałuję! - mówi Emilka. - Tak się jakoś potoczyło, że idę nie muzyczną, ale sportową drogą. Kiedy jestem na korcie, żyję!

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża