Aktualności

Data dodania: 22 marca 2016

Czerwińska druga

Aleksandra Czerwińska, zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży, zajęła drugie miejsce w turnieju tenisa w Warszawie. Na kortach klubu De Ski Warszawa rywalizowało 17 tenisistek (młodziczki do lat 14) z Warszawy, Łodzi, Brwinowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Łomży.

- Ola w pierwszej rundzie miała bye-a (wolny los, przysługujący rozstawionym zawodniczkom). więc w drodze do finału rozegrała trzy zwycięskie mecze – relacjonuje trener Tomasz Waldziński – w drugiej rundzie zmierzyłam się z Zuzanną Rutkowską (ST Tie Break Warszawa) pokonując ją 6/2 i 6/2. W ćwierćfinale przeciwniczką Oli była Ewa Biełanowicz (ATZ TENISPOINT Warszawa),  którą Ola pokonała 1/6, 6/2 i 6/3, a w półfinale spotkała się z Martą Demianiuk (AKADEMIA PRO-AM Warszawa) również wygrywając w trzech setach: 2/6, 6/2 i 6/2.
Z pojedynku finałowym Aleksandra Czerwińska spotkała się z Sarą Elkosh (Jedynka Nowy Dwór Maz.). W tym meczu tenisistka z Łomży musiał uznać wyższość swojej przeciwniczki przegrywając mecz 1/6 1/6.
W deblu Ola wspólnie z Zuzanną Rutkowską (ST Tie Break Warszawa) zajęły trzecie miejsce.
- Bardzo dobrze, że Ola uwierzyła w swoje możliwości – mówi Tomasz Waldziński. - W tym turnieju zagrała dwa bardzo dobre trzysetowe mecze, gdzie w każdym przegrała pierwszego seta, a mimo to nasza tenisistka rozstrzygnęła pojedynki na swoją korzyść. Takie sytuacje są bardzo trudne, szczególnie dla tenisistów w tym wieku. Dobrze to wróży na przyszłość, gdyż skuteczna gra pod presją jest domeną najlepszych sportowców.

Udostępnij