Aktualności

Data dodania: 8 października 2013

Debel skrzatów z Łomży najlepszy w województwie

Marcel Bałdyga i Piotr Salamoński, zawodnicy UKS „Return” Łomża, wygrali grę deblową w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Skrzatów w Tenisie (chłopcy do lat 12). W finale wynikiem 6/4 6/4 pokonali białostocką parę: Szymona Sokołowskiego (CT „Zwierzyniec” Białystok) i Mateusza Domańskiego (UKS „Sokół- Asy” Białystok). Turniej został rozegrany w Łomży na kortach III Liceum Ogólnokształcącego. W zawodach wzięło udział trzynastu tenisistów z Białegostoku, Suwałk i Łomży.

W grze singlowej najlepiej z łomżan zaprezentował się Marcel Bałdyga, który w pierwszej rundzie turnieju wynikiem 6/0 6/0 ograł Bartosza Kropiewnickiego (KT „Kamila” Suwałki). W drugiej rundzie 6/4 6/4 pokonał klubowego kolegę Adama Chojnowskiego. Niestety w półfinale 6/2 6/2 przegrał z o rok starszym tenisistą z Suwałk Filipem Olszewskim. W klasyfikacji końcowej Marcel zajął III miejsce. Zwycięzcą turnieju okazał się Szymon Sokołowski (CT „Zwierzyniec” Białystok).
W tym samym czasie na kortach tenisowych TT „Stanley” Białystok rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Skrzatek w Tenisie (dziewczęta do lat 12). Nasze miasto w turnieju reprezentowały Aleksandra Czerwińska i Zuzanna Łempicka. Ola w grze singlowej zajęła trzecie miejsce, natomiast w deblu wspólnie z Zuzią uplasowały się na drugiej pozycji.
- Nie były to dla nas udane turnieje, zwłaszcza w grze singlowej – ocenia trener Tomasz Waldziński. - Liczyłem, że pod nieobecność kontuzjowanego Bartosza Cyndzasa nasi młodsi tenisiści staną na wysokości zadania i poradzą sobie z kolegami z Suwałk i Białegostoku. Termin turnieju, który wyznaczył Podlaski Wojewódzki Związek Tenisa trochę nas zaskoczył. Po wakacyjnej przerwie treningi wznowiliśmy dopiero w połowie września i brak ogrania oraz pewności siebie na korcie wśród naszych tenisistów był bardzo widoczny. Jako organizator turnieju jestem zadowolony z frekwencji, zwłaszcza z obecności przyjezdnych tenisistów z Suwałk i Białegostoku. Rywalizacja z tenisistami z innych miast motywuje zawodników do ciężkiej i systematycznej pracy a trenerów do poszukiwania skutecznych metod treningu.

Udostępnij