Aktualności

Data dodania: 14 listopada 2016

Dobre występy Kosowskiego w Radomiu

Wiktor Kosowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 i zawodnik UKS „Return” Łomża, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zajął I miejsce w grze deblowej z Jankiem Bruczko (NST mazowieckie)w turnieju tenisa młodzików w Radomiu.

W półfinale łomżyńsko-mazowiecki duet pokonał parę Kamil Doligalski (DeSki Warszawa) i Mikołaj Goldman (Akademia Pro-Am Warszawa) wygrywając 6/3  6/3. Natomiast w finale ograli Jakuba Bojarskiego (ACT Sport Tarnów) i Maksyma Jezierskiego (KAT Prince Krosno).
- W singlu nasz Wiktor zagrał dwa bardzo trudne trzysetowe mecze - mówi Tomasz Waldziński, trener łomżyńskiego zawodnika. - W pierwszej rundzie wygrał z Patrykiem Pałyszko (Matchpoint Żyrardów) 6/4 4/6 6/4, a następnie po bardzo zaciętej i wyrównanej walce przegrał z turniejową „jedynką”- Szymonem Szpakiem (WKT Mera Warszawa) 6/4 2/6 7/6 (6). Czujemy mały niedosyt, gdyż w meczu z Szymonem w trzecim secie Wiktor prowadził już 5/3 –  relacjonuje Waldziński. - Tenisista z Warszawy był jednak bardziej doświadczonym zawodnikiem, wytrzymał presję i w tie-breaku, trochę z pomocą szczęścia wygrał z Wiktorem  8/6 (w trzeciej piłce meczowej). Warto dodać, że Szymon jest zawodnikiem starszym o dwa lata od Wiktora i okazał się później zwycięzcą turnieju – podkreśla trener.

Udostępnij