Aktualności

Data dodania: 17 stycznia 2006

Durzyńska na podium

Młoda łomżyńska tenisistka Aleksandra Durzyńska z klubu UKS Return Łomża zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek. Mistrzostwa rozegrano w sobotę i niedziele w Białymstoku. Ola poza brązowym medalem w singlu, zdołała także srebro w deblu grając w parze z Hanną Marcinkiewicz z klubu Stenley Białystok.

Ola, która jest uczennicą pierwszej klasy Gimnazjum nr 1. „zawodowo” tenis ziemny trenuje dopiero od pół roku. Jak podkreśla trener Tomasz Waldziński wcześniej przez około trzy lata przychodziła do szkółki tenisa. Tam też wypatrzył ją trener i zachęcił do przejścia na „zawodowstwo”.
Wyjazd do Białegostoku na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek (dziewczynki w wieku 13 – 14 lat) był jednym z pierwszych na zawody o randze ogólnopolskiej. Mimo niewielkiego doświadczenia młoda tenisistka z Łomży zaprezentowała się tam z jak najlepszej strony. Ola w półfinałowym meczu, po zaciętej walce, uległa w trzech setach - 3/6, 6/4, 5/7 - Aleksandrze Kulikowskiej z NST Białystok
W deblu Aleksandra Durzyńska grając z Hanną Marcinkiewicz zajęły drugie miejsce. Ola podkreśla, że gra w tenisa to jej pasja.
UKS Return Łomża to jedyny w mieście klub tenisa ziemnego. Działa on przy III LO w Łomży, a trenerem jest Tomasz Waldziński. W kubie trenuje w sumie około 60 osób.

Udostępnij