Warning: Attempt to read property "display_name" on bool in /home/klient.dhosting.pl/return/returnlomza.pl/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Aktualności

Data dodania: 4 stycznia 2019

Gem, set, mecz – Siódemka

„Waść machasz, jak cepem” – tego cytatu z ulubionego przez Polaków „Potopu” Henryka Sienkiewicza nijak nie da się użyć w stosunku do któregokolwiek uczestnika realizowanego w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży programu Tenis10. Pierwsze półrocze szkolnych zajęć tenisa podsumowane. Młodzi następcy Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza od początku roku szkolnego uczestniczący w programie Tenis10, odebrali pamiątkowe medale, a także puchary za rozegrane w ramach podsumowania zawody sprawdzające ich umiejętności.

Choć oczywiście w tym wieku zwycięzcami są wszyscy uczestnicy programu, to jednak rywalizacja przeprowadzona w zabawowej formie przez koordynatora programu – panią Aleksandrę Durzyńską, sprawiła młodym adeptom białego sportu wiele radości. W klasie 1a zwyciężył Bartosz Turowski przed Karolem Kłysem i Jackiem Zarębą, a w klasie 1b triumfowała Izabela Waldzińska przed Magdaleną Biedrzycką i Leną Pezowicz. Talentiada tenisowa przeznaczona była dla uczniów klas pierwszych, a w dalszej kolejności wezmą w niej udział starsi. Zabawa polegała na rozegraniu trzech konkurencji ogólnorozwojowych dość luźno związanych z tenisem (z uwagi na wiek uczestników). Najlepsi uczniowie z klas 1a i 1b odebrali puchary, medale zawisły na wszystkich szyjach, a uśmiechy zagościły na wszystkich twarzach.

Tenis10 to program realizowany w 50 krajach. Ma na celu promocję tenisa wśród najmłodszych, adresowany jest do dzieci w wieku 6 - 10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi. Twarzami programu są Agnieszka i Urszula Radwańskie, jest on również wspierany m.in. Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota i innych członków naszych reprezentacji kobiet i mężczyzn.

W 2018 r. z poparciem Prezydenta Miasta Pana Mariusza Chrzanowskiego oraz FIT IT i ITCARD do udziału w programie przystąpiła Siódemka jako pionierska szkoła nie tylko w Łomży, ale w całym województwie podlaskim. Skala tego przedsięwzięcia budzi respekt. W zajęciach programu uczestniczą wszyscy uczniowie klas 1 -3 (ok. 150 osób) oraz kilkudziesięciu uczniów z klas 4 – 8. Wszystko odbywa się w pełnej współpracy szkoły z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża. Udział w zajęciach programu jest całkowicie bezpłatny, a rodzice uczestników zajęć programu nie muszą inwestować w jakikolwiek sprzęt. Szkoła dysponuje 45 rakietami, 4 siatkami do mini tenisa, kortem głównym w nowej hali sportowej oraz pełnowymiarową siatką, setkami piłek wszystkich typów dostosowanych do możliwości i wieku ćwiczących (piłki gąbkowe i tenisowe o różnej twardości), wszelkimi znacznikami, wózkami i masą innego drobnego sprzętu przydatnego podczas zajęć. Same treningi wyglądają wręcz profesjonalnie i, co nie dziwi, cieszą się wzięciem wśród uczestników, których wciąż przybywa. A to przecież dopiero pierwszy rok realizacji programu. Widać jednak już teraz, że tenis na dobre zadomowił się w Siódemce, a w kolejnych latach liczba uczestników zajęć może znacznie się zwiększyć. Ale przecież o to chodzi!

Udostępnij