Aktualności

Data dodania: 19 stycznia 2016

Kolejny sukces Wiktora

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży, zajął trzecie miejsce w grze singlowej i pierwsze w deblu podczas Turnieju Tenisa w Warszawie. W zawodach wystartowało dwudziestu ośmiu młodych tenisistów, a - jak podkreśla trener Tomasz Waldziński, Wiktor doszedł do półfinału tracąc tylko jednego jednego gema!

Tego gema Wiktor Kosowski stracił w pierwszym rozegranym meczu z Danielem Buko z SS Rzeszów. Cały pojedynek Wiktor wygrał 6/1 i 6/0. W drugiej rundzie przeciwnikiem młodego tenisisty z Łomży był Jan Bruczko z NST Mazowicekie. Mecz zakończył się wynikiem: 6/0, 6/0. taki sam rezultat padł także w kolejnym pojedynku z Andy Alennem (ST Match point Warszawa).  Półfinał turnieju Wiktor Kosowski rozegrany z Patrykiem Stankiewiczem (KT Warszawianka Warszawa). Niestety ten przeciwnik okazał się zbyt mocny, ale zawodnik z Łomży łatwo nie chciał się poddać. Mecz zakończył się wynikiem 3/6, 4/6.
W grze deblowej Wiktor wspólnie z Ignacym Skarżyńskim (UKT Radość 90 Warszawa) wywalczyli I miejsce wygrywając w finale z parą Andy Allen i Jakub Mackiewicz wynikiem 6/1 6/4.
Wiktor Kosowski jest uczniem SP nr 7 w Łomży, a organizatorem turnieju był klub UKS ST NET Warszawa.

Udostępnij