Aktualności

Data dodania: 6 września 2017

Kosowski na podium w warszawskim turnieju

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju tenisa w Warszawie. W drodze do finału Kosowskiego pokonał jedynie zawodnik z 10. pozycji w rankingu Polskiego Związku Tenisa, który później wygrał ten turniej.

Ogólnopolski turniej tenisa zorganizował Klub ST TieBreak Warszawa. Rywalizowało w nim trzydziestu młodych tenisistów przede wszystkim z Warszawy, ale wśród zawodników byli także reprezentanci z Wrocławia, Gdyni czy Krosna. 
Wiktor Kosowski z Łomży w turnieju rozegrał cztery mecze z zawodnikami z Warszawy. W pierwszej rundzie po zaciętym meczu pokonał 7/5 6/4 Stanisława Badowskiego (Sinnet Club Warszawa). W drugiej rundzie jego przeciwnikiem był Kamil Doligalski (DeSki Warszawa), którego zawodnik UKS Return Łomża pokonał 6/3 6/1. W ćwierć finale turnieju Wiktor Kosowski trafił na Jana Piotrowskiego (UKS Okęcie Sport Warszawa). To zawodnik w rankingu PZT z pozycji 49 podczas gdy Kossowski jest na 94 miejscu. Mimo to po zaciętym pojedynku – przegrywając pierwszego seta - Wiktor zdołał przechylić szlę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając cały mecz: 3/6, 6/4 i 6/4
W półfinale zawodnik z Łomży trafił na turniejową jedynkę, czyli Juliusza Herok (UKT Radość 90 Warszawa), który w rankingu najlepszych tenisistów młodzików w kraju jest na 10 miejscu. Tym razem Wiktor Kosowski musiał uznać przewagę przeciwnika przegrywając mecz w dwóch setach: 0/6 i 2/6.
Julisz Herok wygrał cały turniej w finale pokonując jeszcze Adama Kuliga (KT Legia Warszawa), który będąc na 23 pozycji rankingu PZT był turniejową dwójką. 

Wiktor Kosowski jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.

Udostępnij