Aktualności

Data dodania: 3 września 2005

Łomżyński sukces, nie tylko sportowy

Łomżyński sukces, nie tylko sportowy
Tenis na poziomie

Łomżyński I Turniej Klasyfikacyjny w Tenisie Ziemnym mężczyzn zakończył się dla organizatorów nie tylko sukcesem sportowym, ale także organizacyjnym.Wyjeżdżający zawodnicy podkreślali profesjonalizm z jakim zorganizowano turniej.

Na kortach przy III Liceum w Łomży najlepszy okazał się zawodnik miejscowego klubu Return Sebastian Zalewski, który po zaciętej walce pokonał w finale Piotra Dzikiewicza ze Stanley'a Białystok. Mimo przegranej zawodnik ten pochlebnie wypowiadał się o zawodach.

- Naprawdę był to bardzo dobrze przeprowadzony turniej - powiedział popularny Dziku. - Chociaż był organizowany po raz pierwszy, widać było profesjonalizm.

Mimo wielu ciepłych słów organizatorom nie udało się uniknąć małych wpadek. Najpoważniejszą był brak sędziego głównego. Widoczne to stało się szczególnie w spotkaniu finałowym, w którym doszło do kilku ostrych starć między zawodnikami.

- Ustaliliśmy z zawodnikami, że w spotkaniu nie będzie sędziego głównego - powiedział dyrektor turnieju Tomasz Waldziński. - W tych zawodach uprawnienia do sędziowania miałem tylko ja, ale jestem jednocześnie trenerem Sebastiana i chcieliśmy uniknąć podejrzeń o stronniczość. Natomiast obydwaj zawodnicy zgodzili się, że będę sędzią naczelnym i będę reagował tylko w szczególnych sytuacjach.

Zadowolenia nie ukrywał prezes Returnu Tomasz Poreda. - Myślę, że udało nam się zorganizować całkiem niezły turniej - powiedział Poreda. - Oczywiście nie wszystko poszło tak, jak powinno pójść. Nie udało nam się sprowadzić sędziego, ale myślę, że w przyszłości wyeliminujemy te błędy.

Już w niedługim czasie prezes zapowiada zorganizowanie podobnego turnieju, w którym mogliby rywalizować ze sobą młodsi zawodnicy. A kolejny turniej seniorów za rok.

Paweł Lisiecki

 Gazeta Współczesna

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża