Aktualności

Data dodania: 1 kwietnia 2015

Łomżyńskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek w Tenisie

Gabriela Andrukonis z Białegostoku wygrała Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek w Tenisie. W finale turnieju rozgrywanego na hali sportowej III LO w Łomży Gabrysia wynikiem 7/5 7/5 pokonała Aleksandrę Czerwińską (UKS „Return” Łomża). Organizatorem zawodów był Podlaski Wojewódzki Związek Tenisa w Białymstoku i UKS "Return" Łomża.

- Mecz finałowy singla był bardzo dramatyczny i zacięty. Zwycięstwo Oli było w zasięgu ręki – mówi Tomasz Waldziński, trener łomżyńskiej zawodniczki. - Nasza tenisistka w decydującym secie prowadziła w gemach 3/0 następnie 5/4 i serwowała. Niestety w decydujących momentach popełniła kilka prostych błędów co przełożyło się na wynik spotkania. Jeszcze rok temu w mistrzostwach województwa Ola przegrała z Gabrysią 6/2 6/2. Dzisiaj było zdecydowanie lepiej. Widać że Ola zrobiła postęp w grze i myślę, że kolejny mecz z Gabrysią rozstrzygnie się na korzyść naszej tenisistki.

Grę deblową wygrały Gabriela Andrukonis i Aleksandra Czerwińska zwyciężając w finale 6/3 6/3 Katarzynę Przybyszewską i Paulę Rafałowską (obie UKS „Return” Łomża).

Udostępnij