Aktualności

Data dodania: 16 października 2009

Minęły wakacje…. zatem czas na podsumowanie!!!

Co się działo:

OBÓZ TENISOWY W RAJGRODZIE 21- 28 czerwca 2009 r.

OBÓZ TENISOWY W MUSZYNIE lipiec/sierpień 2009 r.

V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SENIORÓW „NADZIEJA CUP” 27-30 sierpnia 2009r.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KADETÓW W TENISIE- Białystok, 30-31 sierpień 2009r.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY MŁODZIKÓW W TENISIE- Łomża, 5-6 września 2009 r.

OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW UKS „RETURN” ŁOMŻA W TURNIEJACH OGÓLNOPOLSKICH SEZONIE LETNIM

OBÓZ TENISOWY W RAJGRODZIE 21- 28 czerwca 2009 r.

Jak co roku tenisiści UKS „Return” Łomża pierwszy tydzień wakacji spędzili w Ośrodku Rekreacyjno- Szkoleniowym BGŻ Knieja k/o Rajgrodu.
Pod okiem trenerów i instruktorów zawodnicy doskonalili swoje umiejętności tenisowe poświęcając na treningi 3 godziny dziennie. Oprócz zajęć na korcie młodzi sportowcy brali udział w treningach ogólnorozwojowych odbywających się w terenie ( las, plaża), oraz w siłowni. W tym roku wdrażaliśmy też program profilaktyki urazów w sporcie, który realizowała fizjoterapeutka Ewa Waldzińska.
Łomżyńskich tenisistów szkoliły trenerki ze znanego klubu RKS „Okęcie” Warszawa- Aleksandra Kopczyńska oraz Małgorzata Kowalska. Trenerki pracowały przeważnie z najmłodszymi dziećmi ( 6- 8 lat), przygotowały i przeprowadziły dla nich Talentiadę Tenisową. Wyniki Talentiady przedstawiają się następująco:

I miejsce: Marta Grodzka oraz Piotr Salamoński
II miejsce: Natalia Wróblewska
III miejsce: Natalia Warnajtys
IV miejsce: Aneta Godzka
V miejsce: Agata Żelechowska
VI miejsce: Ola Czerwińska
VII miejsce: Zuzia Łempicka oraz Marcel Bałdyga
VIII: Weronika Sielawa
IX: Pola Rafałowska oraz Zuzia Kitlas

Obóz tradycyjnie zakończył Turniej Tenisowy

Rezultaty w Grupie I:
I miejsce: Mateusz Ilaszczuk
II miejsce: Kacper Zalewski
III miejsce: Konrad Wyszyński

Rezultaty w grupie II:
I miejsce: Kajetan Widomski
II miejsce: Dominik Jasiński
III miejsce: Paweł Salamoński

Rezultaty w grupie III:
I miejsce: Joanna Kalinowska
II miejsce: Anita Bikowska
III miejsce: Ada Szepelska

Rezultaty w grupie IV:
I miejsce: Kamil Łada
II miejsce: Kuba Przybyszewski
III miejsce: Bartosz Cyndzas

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji sportowej!!!!

OBÓZ TENISOWY W MUSZYNIE lipiec/sierpień 2009 r.

Nasi zawodnicy wyjechali również na obóz tenisowy do Muszyny z zaprzyjaźnionym Klubem „Arka” Gdynia. Tenisiści mieli możliwość trenować z najlepszymi zawodnikami w kraju, oraz świetnie bawić się grając w paint- ball, jeżdżąc na qadach. Mieli też okazje sprawdzić się w konkurencjach surviwalowych.
Na obóz do Muszyny wyjechali: Iza Karwowska, Adam Karwowski, Mateusz Ilaszczuk, Konrad Wyszyński, Kacper Zalewski, Dominik Stypułkowski, Maciej Poreda, Piotr Rafałowski, Bartek Milewski.
Poniższe zdjęcia opisują niezapomniane wspomnienia.

V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY SENIORÓW
„NADZIEJA CUP”
27-30 sierpnia 2009 r.

Tegoroczny Turniej „Nadzieja Cup”  przyciągnął 18 zawodników z odległych krańców Polski. Gościliśmy tenisistów m.in. z Sopotu, Warszawy, Bielsko Białej, Chorzowa, Olsztyna, Lublina, Wrocławia, Białegostoku. Wśród startujących znaleźli się także zawodnicy UKS „Return” Łomża: Rafał Paliński (senior), Tomasz Waldziński (senior), Konrad Wyszyński ( młodzik), Mateusz Ilaszczuk (kadet), Adam Jamiołkowski (kadet). Ci trzej ostatni reprezentują niższe kategorie wiekowe i debiutowali w tym turnieju. Młodzi łomżanie zdobywali doświadczenie rozgrywając pojedynki z kilka lat starszymi tenisistami. Przegrali pierwszą rundę singla, ale występu nie żałują:
Start w „Nadziei Cup” potraktowałem jako ciekawe doświadczenie. Nie liczyłem na wygraną, gdyż trafiłem w losowaniu na tenisistę, który jest obecnie 15 wśród seniorów w Polsce. Chciałem po prostu wyjść na kort i zaprezentować swój najlepszy tenis. Grało mi się całkiem dobrze, mimo że mój przeciwnik dominował i miał nade mną przewagę taktyczną. Przegrałem ten mecz, ale jestem z siebie zadowolony, przekonując się jednocześnie jak dużo muszę jeszcze trenować- powiedział Mateusz Ilaszczuk, zawodnik UKS „Return” Łomża.
Za cztery lata będę występował jako senior, dlatego w IX edycji turnieju „Nadzieja Cup” powinno pójść dużo lepiej, może nawet wygram. Mierze wysoko i pamiętam, że czeka mnie dużo pracy na korcie- powiedział Konrad Wyszyński,  zawodnik UKS „Return” Łomża.

Zwycięzcą V edycji okazał się niepokonany już po raz trzeci Andrzej Mach z KKT Wrocław, który w finale pokonał Marka Mrozka- zawodnika z Bielsko Białej. Z kolei w grze deblowej triumfowała para Marek Mrozek i Jakub Jastrzębski (ChTT Chorzów) pokonując Andrzeja Macha występującego wspólnie z Jakubem Grzysem z Górnik Łęczna.

„Nadzieja Cup” jest turniejem III rangi, gdzie pula nagród przekracza 5.000 zł. Bez naszych sponsorów nie bylibyśmy w stanie zorganizować tej imprezy sportowej. Do tej pory mówiło się w Polskim Związku Tenisowym, że województwo podlaskie posiada małe zaplecze imprez tenisowych. Teraz, dzięki „Nadziei Cup” zmieniła się opinia na nasz temat. Mam nadzieję, że turniej wpisze się na stałe w kalendarz rozgrywek tenisowych, a łomżanie będą mogli oglądać tenis na wysokim poziomie- Tomasz Waldziński, trener

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KADETÓW W TENISIE
Białystok, 30-31 sierpień 2009 r.

Ostatnie dni sierpnia nasi zawodnicy Konrad Wyszyński, Mateusz Ilaszczuk oraz Kacper Zalewski spędzili na kortach białostockiego klubu „Stanley” Białystok. Tenisiści rywalizowali z zawodnikami z podlasia. W singlu najlepiej zaprezentowali się Konrad Wyszyński i Mateusz Ilaszczuk. Kontad doszedł do półfinału, gdzie uległ  Rafałowi Myśliwcowi (TT „Stanley” Białystok), natomiast Mateusz w półfinale przegrał z Kamilem Danilukiem (TT „Stanley” Białystok). Tym razem większe sukcesy odnieśli w grze deblowej. Mateusz Ilaszczuk wspólnie z Kamilem Danilukiem (UKS „Sokół- Asy” Białystok) zajęli I miejsce ogrywając w finale parę Kacper Zalewski oraz Konrad Wyszyński.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY MŁODZIKÓW W TENISIE
Łomża, 5-6 września 2009 r.

W turnieju wystartowało 10 zawodników z województwa podlaskiego. Z numerem jeden w turnieju singla rozstawiony został Konrad Wyszyński ( zawodnik łomżyńskiego klubu), który bez utraty seta doszedł do finału. W pojedynku finałowym trafił na swojego klubowego kolegę - Adama Karwowskiego. Zawodnicy stoczyli zacięty mecz wzbudzając swoją grą wiele podziwu wśród kibiców. W rezultacie Adam Karwowski popełnił mniej błędów i wykazał się lepszą precyzją uderzeń co pozwoliło mu wygrać mecz. Pokonał Konrada wynikiem 6/3 6/4. Na III miejscu uplasował się Kacper Zalewski ( UKS „Return” Łomża) oraz Wojciech Bauer ( UKS „Sokół- Asy” Białystok).
W turnieju debla rywalizowały między sobą cztery pary. Ciekawy mecz zaprezentowali zawodnicy Maciej Poreda oraz Sebastian Miernik kontra Michał Warnajtys grający wspólnie z Dominikiem Stypułkowskim ( wszyscy z UKS „Return” Łomża). Mecz potoczył się na korzyść pary Poreda- Miernik ( wynik meczu 6/2 6/1). W pojedynku finałowym starły się pary: Konrad Wyszyński/ Adam Karwowski grający przeciwko Kacprowi Zalewskiemu oraz Wojciechowi Bauerowi. Mecz wygrał Konrad i Adam wynikiem 6/3 6/4.
Wszystkim tenisistom gratulujemy ducha walki i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW UKS „RETURN” ŁOMŻA W TURNIEJACH OGÓLNOPOLSKICH W SEZONIE LETNIM

Adam Karwowski - skrzat
Elbląg     -  III miejsce w grze deblowej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym   Skrzatów- seria   1.
Szczecin     -  udział w Mistrzostwach Polski Skrzatów - druga runda.
Sopot    -  udział w Mistrzostwach Polski Młodzików.
Puławy  - udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów.
Radom    -  ćwierćfinał w singlu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów - seria 1.
Warszawa     -  III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Warszawy w kategorii Młodzicy- gra pojedyncza.

Mateusz Ilaszczuk- kadet
Kielce- udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów
Warszawa- udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów

Adam Styła- senior
W dniach 20-23 sierpnia odbył się w Olsztynie XVII Międzynarodowy Tenisowy Memoriał im. Marka Włodarczyka. Jest to jeden z największych i najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce, na który przyjechało wielu zawodników z czołówki Polski.
Z województwa podlaskiego najlepiej zaprezentował się Adam Styła z Łomży, który doszedł aż do finału w kategorii powyżej 45 lat. Pierwsze dwie rundy Adam wygrał dość gładko, ale następny mecz w ćwierćfinale był bardzo zacięty. Po niemal trzygodzinnym pojedynku łomżanin pokonał jednego z faworytów Z. Wesołowskiego wynikiem 6/0 1/6 6/3. W półfinale przeciwnikiem był kolejny zawodnik z czołówki Polski W. Szmalc. Łomżanin wygrał 6/3 6/3. W finale po zaciętej walce uległ R. Sosnowskiemu 3/6 6/3 i 5/10 w superteabreku. Kiedyś już Adam pokonał swojego finałowego rywala na turnieju w Olsztynie. - Szkoda, że organizatorzy zamienili trzeciego seta na suprteabrek. Gdyby nie to myślę, że mecz potoczyłby się zupełnie inaczej- Adam Styła.

Udostępnij