Aktualności

Data dodania: 19 czerwca 2008

Mistrzostwa Łomży w Tenisie

Na kortach III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Senatorskiej odbyły się kolejne Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie. Przez minione dwa weekendy (7.06- 8.06, 14.06- 15.06) ponad 40 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowało o Puchary i inne nagrody. Mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców i miksta.

W Turnieju Dziewcząt startowało siedem osób. Na pierwszym miejscu uplasowała się Ada Szepelska (SP nr 10), przed Julią Bogdan (SP nr 7). Natomiast III miejsce wywalczyła sobie Aleksandra Śledziewska (SP nr 10). Na wyróżnienie zasługują również Anita Szepelska, Magda Cieślewska, Joanna Kalinowska oraz Anita Bikowska.
Z kolei w Turnieju Chłopców Mistrzem okazał się Dominik Jasiński (PG nr. 8). II miejsce zajął Michał Bagiński (PG nr 2) a III lokata należała do Dominika Stypułkowskiego (SP nr 10).
Turniej Miksta przyciągnął największą ilość młodzieży. W zawodach rywalizowało ze sobą 11 par. Najsilniejszą okazała się para: Anna Opyrchał (PG nr 6) i Przemysław Brzóska (PG nr 8). Zajęli oni I miejsce pokonując w pojedynku finałowym parę: Martę Chojnowską (PG nr 6) i Adama Karwowskiego (SP nr 10 w Łomży).  Natomiast  III miejsce wywalczyła para Emilia Brzóska (absolwentka I LO) grająca razem z Jędrzejem Domańskim.
- Turniej przebiegał w miłej atmosferze, licznie skupiając młodzież i miłośników tenisa. Jestem zadowolony z frekwencji zawodników oraz ich poziomu gry – mówi Tomasz Waldziński. -
Chciałbym serdecznie podziękować Cezaremu Laskowskiemu, właścicielowi Restauracji 4 Pory Roku, który po raz kolejny był sponsorem nagród w Mistrzostwach Miasta Łomży w Tenisie – dodaje Waldziński.

Udostępnij