Aktualności

Data dodania: 2 stycznia 2013

Najlepsi miejscy tenisiści

63 zawodników w wieku od 6 do18 lat przez dwa ostatnie weekendy grudnia rywalizowało w Halowych Mistrzostwach Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży. Zawody w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zorganizował UKS „Return” Łomża, a jak co roku turniej honorowym patronatem objął prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.

- Najmłodsi adepci tenisa rywalizowali na korcie w formie sprawdzianów koordynacyjnych oraz gier i zabaw tenisowych. Natomiast dzieci powyżej 9 roku oraz młodzież rozgrywali mecze tenisowe – tłumaczy Tomasz Waldziński. - Drabinki turniejowe skonstruowaliśmy w ten sposób aby pierwszy przegrany mecz nie eliminował zawodnika z turnieju.

Atmosfera  zawodów była znakomita, rozegraliśmy  wiele wspaniałych meczy, a wyniki rozegranych pojedynków były niejednokrotnie zaskakujące. Każdy chciał wygrać i zostawić swoje serce na korcie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Turniej  rozgrywany był w 4 kategoriach.

TALENTIADA
W konkurencjach sprawnościowych uczestniczyło 26 dzieci. Każdy uczestnik został zwycięzcą. Na tym poziomie nie ma przegranych.

Dziewczęta i chłopcy do lat 10 (w grupie wystartowało 12 osób)
I miejsce - Wiktor Sęk
II miejsce - Alek Modzelewski
III miejsce - Marcel Bałdyga
IV miejsce - Piotr Salamoński

Dziewczęta  (startowało 9 zawodniczek)
I miejsce - Iza Karwowska
II miejsce - Asia Kalinowska
III miejsce - Ania Modzelewska
IV miejsce - Kinga Niklewicz

Chłopcy (16 zawodników)
I miejsce - Kacper Zalewski
II miejsce - Michał Warnajtys
III miejsce - Bartek Cyndzas
IV miejsce - Kuba Kalinowski

W turnieju pocieszenia:
I miejsce - Mateusz Felter
II miejsce - Michał Wycik
III miejsce - Kamil Łada
IV miejsce - Kuba Chojnowski

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe medale, dyplomy oraz  zaproszenia na pizzę do Restauracji Cztery Pory Roku.

Udostępnij