Aktualności

Data dodania: 7 lutego 2018

Najlepsi szósty rok z rzędu

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO, po raz szósty z rzędu został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim. To wynik najnowszego - za rok 2017 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 44 miejscu, a liderem rankingu jest KS Górnik Bytom.

- Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów, ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego III liceum, fizjoterapeucie Ewie Waldzińskiej (która w naszym klubie prowadzi treningi sensomotoryczne realizując program PZT „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja a także Adamowi Karwowskiemu, Krzysztofowi Bułkowskiemu, Robertowi Sokołowskiemu, Karolowi Bikowskiemu, Tadeuszowi Cieślukowi, Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2017 jako instruktorzy lub sparingpartnerzy aktywnie udzielali się w procesie szkolenia naszych tenisistów oraz opiekowali się kortami. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM Piątnica, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, Makrowet, FIT IT, DW Domel, Centrum Rehabilitcji Medicor, Market K1, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomży – Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu, bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę, się że co roku wypadamy tak dobrze  w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu tak prężnie rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży (przy którym w maju wybudowany zostanie kort tenisowy), Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor planuje wdrożyć program szkolenia Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych - sekcja tenisa na wózkach.
Od tego roku również studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będą poznawali tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu, aby w przyszłości zakończyć naukę kursem Animatora Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy. Dzięki temu nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie - mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa  raz do roku (link do rankingu za 2017 r.). Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich oraz ranga organizowanych imprez sportowych.
W województwie podlaskim aktywnie działa siedem klubów tenisowych ujmowanych w rankingu PZT: KT Okuła Białystok, TMKS „Kamila” Suwałki, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz Białystok, UKS Smile Tenis Suwałki i UKS Return Łomża.

Udostępnij