Aktualności

Data dodania: 25 października 2011

Obóz tenisowy 2011

Tradycyjnie, już po raz trzynasty z rzędu łomżyńscy tenisiści „Returnu” spędzili pierwszy tydzień wakacji na obozie tenisowym w Ośrodku BGŻ Knieja w Rajgrodzie. Tygodniowy obóz przyciągnął ponad 40 młodych tenisistów. Uczestnicy spędzili ten czas bardzo aktywnie- na korcie, w terenie, w siłowni, na plaży, w wodzie. Plan dnia był mocno napięty- w sumie 6 godzin różnorodnych zajęć sportowych- z trenerami tenisa, z trenerami od ogólnorozwojówki, z fizjoterapeutą.

Ponadto trenerzy przeprowadzili liczne testy sprawności ogólnej i specjalnej tenisistów- wyniki zostały zapisane, a przeprowadzone testy zostaną powtórzone za rok w celu wykazania efektywności treningów oraz postępów zawodnika.
W czasie wolnym tenisiści integrowali się ze sobą. Zorganizowano dyskotekę, grill, „przejażdżkę” rowerkami wodnym, gry i zabawy na hali sportowej do późnych godzin nocnych, nocne biegi na orientację, pobyt w saunie. Atrakcji, które zapewnia ośrodek nie brakowało.
Kadra opiekunów to młodzi trenerzy tenisa- Gosia Kowalska, Rafał Paliński, Nikodem Opyrchał- wszyscy pracujący na co dzień w klubach tenisowych w Warszawie. W przeprowadzaniu treningów tenisowych oraz ogólnorozwojowych pomagała również studentka AWF Gdańsk- Ola Durzyńska. Testy sprawnościowe przeprowadzał  trener Tomasz Waldziński- organizator obozu. Oprócz trenerów w kadrze opiekunów były również fizjoterapeutki- Jolanta Lul oraz Maria Borowska. Ponadto pierwszy raz na obozie była z nami lekarka- Anna Tolloch, która niemal przez 24 godzinny, przez cały tydzień pełniła swój dyżur.
Ostatnie dwa dni przeznaczone zostały na rozegranie Turnieju Tenisa oraz Talentiady Tenisowej dla najmłodszych. Wyniki przedstawiają się następująco:
I KATEGORIA:
I miejsce- Kajetan Widomski 
II miejsce- Kacper Zalewski
III miejsce- Izabela Karwowska
II KATEGORIA:
I miejsce- Bartosz Duda
II miejsce- Joanna Kalinowska
III miejsce-Bartosz Cyndzas
III KATEGORIA:
I miejsce- Piotr Salamoński
II miejsce- Aneta Grodzka
III miejsce- Aleksandra Czerwińska
TALENTIADA:
Zosia Głasek, Alicja Pietruszewska, Ewa Męczkowska, Maja Cyndzas, Damian Wróblewski,  Konrad Boryszewski, Mateusz Dmochowski, Błażej Rafałowski.

Udostępnij