Aktualności

Data dodania: 6 października 2015

Obóz tenisowy UKS „RETURN” Łomża Imionek 2015

Tegoroczny obóz tenisowy zorganizowany przez nasz klub odbył się w drugim tygodniu wakacji. Miejscem pobytu 55 tenisistów był ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Wrota Mazur w Imionku za Piszem. Jest to nowy, malowniczy kompleks wyposażony w trzy korty ziemne oraz dwa korty trawiaste. Oprócz tego do naszej dyspozycji była sala fitness, plaża z wytyczonym kąpieliskiem oraz boisko do plażowej piłki siatkowej.

Każdy dzień rozpoczynał się od rozruchu porannego, na który dzieci i młodzież bardzo chętnie wstawały. Po śniadaniu od godziny 10.00 do godziny 13.00 trwały treningi tenisowe oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Obiad o 13.30 zapewniał regenerację sił oraz uzupełniał ubytki energii. Bardzo ważnym elementem obozu były porządki w domkach, sprawdzanie czystości , które wszyscy wypełniali wzorowo.

W drugiej części dnia między 15.00 a 18.00 wszyscy wracali na korty oraz do różnorodnych zajęć  ogólnorozwojowych, gdzie dzieci mogły poznać tajniki nordic walking,  elementy gry piłki siatkowej oraz  pilates połączony z ćwiczeniami sensomotorycznymi. Wzmożony wysiłek fizyczny zaostrzał apetyt na kolacje, która znikała ze stołów w szybkim tempie.

Wieczory zawsze były wypełnione dodatkowymi zajęciami tenisa takimi jak: turniej jednej piłki,  zbijak tenisowy oraz młynek, w których udział obowiązkowo brali wszyscy uczestnicy obozu.  Ponad to  odbyła się dyskoteka obozowa i grill połączony z podchodami nocnymi.

Codzienny wysiłek i zaangażowanie tenisistów  podczas pracy na kortach można było zauważyć na turnieju tenisowym oraz w talentiadzie dla najmłodszych.

Wyniki turnieju (podział na grupy uzależniony był od wieku i umiejętności tenisowych uczestników obozu):
GRUPA I - Talentiada:
I Anielka Galińska
II Bartosz Równy
III Natalka Stypułkowska
III Zuzia Długosz

GRUPA II:
I Gosia Kordowska
II Ola Waśkiewicz
III Nikola Gołaszewska

GRUPA III:
I Zosia Święcica
II Ewa Męczkowska
III Weronika Bikowska

GRUPA IV:
I Mikołaj Kuskowski
II Błażej Rafałowski
III Wiktor Lemański
III Natalka Bikowska
Turniej pocieszenia w tej grupie zwyciężyła Kamila Pałka

GRUPA V:
I Wiktor Kosowski|
II Ola Czerwińska
III Marcel Bałdyga i Adam Chojnowski
Turniej pocieszenia w tej grupie zwyciężyła Kasia Przybyszewska

Udostępnij