Aktualności

Data dodania: 5 listopada 2010

Obóz tenisowy w Rajgrodzie

Tegoroczny obóz tenisowy odbył się w dniach 27.06-04.07. Jak co roku trenowaliśmy w Ośrodku BGŻ Knieja nad jeziorem Rajgrodzkim.

Harmonogram dnia był mocno napięty różnorodnymi zajęciami mającymi na celu podnieść umiejętności tenisowe, ogólnorozwojowe. Treningi tenisowe odbywały się dwa razy w ciągu dnia, prowadzone były w grupach 4-6 osobowych. Oczywiście grupki tenisowe były dobrane według wieku i umiejętności tenisowych.  Naszą technikę kształtowali trenerzy z Warszawy: Gosia, Rafał, Nikodem. W ich prowadzeniu pomagała nasza starsza koleżanka Ola, która przygotowuje się do studiowana na  AWF i do roli trenera.
Uatrakcyjnieniem obozu były zajęcia prowadzone w terenie: nordic walking, zajęcia na karimatach prowadzone przez fizjoterapeutki Jolę i Ewę. Wprowadzony był również program „Profilaktyka urazów w sporcie”. Zdecydowanie najbardziej wyczerpującymi zajęciami były treningi ogólnorozwojowe kształtujące szybkość, wytrzymałość oraz koordynacyjne zdolności motoryczne prowadzone przez trenera Tomka.
Opiekunowie obozu starali się aby uczestnicy  nie nudzili się w ciągu dnia, a także wieczorem. Organizowali wiele zabaw i gier dla starszych i młodszych uczestników obozu m.in. gry w sporty drużynowe, kalambury lub nocne podchody. Do dodatkowych atrakcji należał pobyt w saunie, kąpiele słoneczne i plażowanie, pływanie  rowerkami wodnymi, wspólne ognisko oraz dyskoteka.
Na koniec obozu tradycyjnie odbył się Turniej Tenisa. Uczestników podzielono na 3 grupy zależnie od umiejętności tenisowych. Wszyscy obozowicze zacięcie walczyli i starali się uzyskać jak najlepsze rezultaty. Uroczystość zakończenia obozu odbyła się w niedzielę o 15.00, na którą licznie przybyły stęsknione rodziny tenisistów. Zostały wręczone statuetki i pamiątkowe koszulki. Wszystkich uczestników obozu uwieczniliśmy na zdjęciu grupowym.
WYNIKI TURNIEJU:
MINI- TENIS:
I miejsce: Piotr Salamoński
II miejsce: Marceli Bałdyga
III miejsce: Kasia Przybyszewska
GRUPA MŁODSZA:
I miejsce: Daniel Łaski
II miejsce: Bartek Cyndzas
III miejsce: Anita Bikowska

GRUPA STARSZA:
I miejsce: Sebastian Miernik
II miejsce: Kajetan Widomski
III miejsce: Kacper Zalewski

Autorzy artykułu to uczestnicy obozu: Iza, Ada, Asia, Adam.

OBÓZ TENISOWY W MUSZYNIE
Po raz kolejny kilkoro tenisistów naszego klubu wyjechało na 14 -dniowy obóz tenisowy do Muszyny. Obóz organizowany jest przez zaprzyjaźniony nam Klub Tenisowy „Arka” Gdynia.
Obóz liczył 35 tenisistów, trenujących na co dzień w różnych klubach tenisowych w Polsce a także poza granicami kraju. Oprócz treningów tenisowych, obozowicze mieli bardzo dużo dodatkowych atrakcji: quady, wspinaczki, konkurencje survivalowe, paint- ball.
W Muszynie trenowali: Anita Szepelska, Iza Karwowska, Asia Kalinowska, Adam Karwowski, Kacper Zalewski, Dominik Stypułkowski.
Zamieszczone zdjęcia obrazują niezapomniane wspomnienia z obozów.

Udostępnij