Aktualności

Data dodania: 13 maja 2020

Return Łomża ponownie najlepszy

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz ósmy z rzędu. To wynik najnowszego - za rok 2019 - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 49 miejscu, na 106 AT Dzikiewicz Białystok, 119 zajmuje UKS Sokół Asy Białystok natomiast liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko-Biała.

PZT: Klasyfikacja (bonusowa) klubów - za rok 2019

Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów Tomasza Waldzińskiego, Aleksandry Durzyńskiej i Zuzi Łempickiej ale w tym miejscu chciałbym również podziękować osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem. Serdecznie dziękuję Dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego   III Liceum Ogólnokształcącego, fizjoterapeutce Ewie Waldzińskiej (która w naszym klubie realizuje program „Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie”), dyrektorowi Radia Nadzieja, sparingpartnerom naszych zawodników  a także Krzysztofowi Pałusce i Norbertowi Sobocińskiemu, którzy w roku 2019  opiekowali się kortami na co dzień i podczas turniejów. Dziękuję również naszym sponsorom: OSM w Piątnicy, JBB w Łysych, MJ Jedwabne, Hexabank, FIT IT,  ITCARD, PEPEES S.A., Centrum Rehabilitcji Medicor, Market K1, Restauracji „Cztery Pory Roku”, oraz oczywiście Prezydentowi Miasta Łomży – Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu,  bez którego szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja ogólnopolskich imprez tenisowych na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Cieszę się, że z roku na rok wypadamy coraz lepiej w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu tak prężnie rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor za zgodą władz miasta  wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych- działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach.
Ponadto Studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej z tenisa poznają tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Animatora Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy, w kolejnym etapie Instruktora Sportu- tenis PWSIiP w Łomży. Dzięki temu przyszli nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli z powodzeniem wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie - mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa  raz w roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, wykształcenie i kwalifikacje trenerów, oraz ranga organizowanych imprez sportowych.

W województwie podlaskim aktywnie działa pięć licencjonowanych klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz,  TMKS Kamila Suwałki i UKS Return Łomża. (pzt.pl/8_19_PL/podlaskie.aspx#podlaskie)

Udostępnij