Aktualności

Data dodania: 25 lutego 2020

Sukcesy tenisistów UKS Return Łomża

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS Return Łomża, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zwyciężył w singlu i w deblu w OTK Kadetów w Wodzisławiu Śląskim. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Aniela Galińska, która w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatek w Warszawie wywalczyła srebro i brąz.

Wiktor Kosowski pokonał Marcina Żarskiego z Chorzowa (Starochorzowskie Centrum Sportu Sokół) 6/0 6/1, następnie Alessandro Bux (Krakowski Klub Sportowy Olsza) 6/2 6/1 oraz w meczu finałowym Macieja Popławskiego (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) 6/3 6/3. 
W deblu w parze z Szymonem Kaszowskim (BKT Advantage Bielsko-Biała) nasz zawodnik zwyciężył 7/5 6/1 z Mikołajem Czubak (Międzyszkolny Klub Sportowy Andrychów) i Janem Wieczorkiem (KS Górnik Bytom).
Z sukcesu podopiecznego cieszy się trener Tomasz Waldziński. - Wreszcie. Mieliśmy ostatnio trochę zawirowań z dyspozycją naszego tenisisty. Wiktor po udanym starcie w grudniu na OTK w Łodzi miał spadek formy. Na ostatnich dwóch Ogólnopolskich turniejach w Bytomiu i Pszczynie przegrał w pierwszej rundzie. Całe szczęście mamy to już za sobą i z bardzo dobrymi nastrojami jedziemy w piątek do Chorzowa – mówi Waldziński.

Obok Wiktora Kosowskiego dobrą formę prezentuje także Aniela Galińska, która w miniony weekend w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatek w Warszawie wywalczyła srebro i brąz. 
- Tenisistka UKS Return Łomża po wygranym pojedynku 4/6 6/3 10/7 z Agatą Konarską (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) w półfinale w trzech setach przegrała z Sandrą Knappik (KT Break Warszawa) 2/6 7/5 5/10 zajmując tym samym trzecie miejsce w singlu. W deblu wspólnie z Derouané Joséphine (AT Masters Radom) Anielka zajęła drugie miejsce – podaje Tomasz Waldziński. 

Udostępnij