Aktualności

Data dodania: 7 września 2015

Szepelska druga wśród kadetek

Anita Szepelska, zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek w Tenisie. Obecnie Anita  w rankingu Polskiego Związku Tenisa Kadetek (do 16 lat) zajmuje 21 pozycję na 190 sklasyfikowanych tenisistek.

Zawody odbyły się w Pabianicach, a organizatorem imprezy był Klub Tenisowy PKT Pabianice.
- Anita w pierwszej rundzie miała wolny los, przysługujący czterem rozstawionym zawodniczkom, - wyjaśnia Tomasz Waldziński, trener zawodniczki. - W drodze do finału nasza tenisistka wynikiem 6/2 6/2 ograła Zofię Woźniak z ChTT Chorzów, następnie Wiktorię Jurek (PKT Pabianice) również 6/2 6/2. W finale turnieju po zaciętym meczu przegrała 4/6 4/6 z Martą Jaśkiewicz z MKT Łódź (numer dziewięć w rankingu PZT).
W grze deblowej Szepelska wspólnie z Aleksandrą Rudnicką z MKT Łódź także zajęła drugie miejsce.
- Dobry występ Anity w OTK w Pabianicach to nie jest przypadek – podkreśla Waldziński. -  Łomżyńska tenisistka potwierdziła już wcześniej wysoką formę na Mistrzostwach Polski w Bytomiu oraz ostatnio na ogólnopolskich turniejach w Zamościu i Szczecinie, gdzie dotarła również do finałów. Obecnie Anita  w rankingu Polskiego Związku Tenisa Kadetek (do lat 16) zajmuje 21 pozycję na 190 sklasyfikowanych tenisistek. W przyszłym roku kalendarzowym łomżynianka zostaje w tej samej grupie wiekowej więc myślę, że możemy liczyć na dużo więcej... - dodaje.

Udostępnij