Aktualności

Data dodania: 13 sierpnia 2014

Szepelska dwa razy na podium

Anita Szepelska, tenisistka UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, indywidualnie wygrała Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Gdyni. Zawodniczka z Łomży świetnie wypadła także w turnieju deblowym. Grając wspólnie z zawodniczką z Gdańska zajęły drugie miejsce.

Turniej w Gdyni organizowany był przez Klub Tenisowy „Arka” Gdynia. Na kortach zmierzyły się zaś tenisistki z Gdyni, Gdańska, Słupska, Wrocławia i Łomży. Reprezentująca   UKS „Return” Łomża Anita Szepelska w turnieju singla rozegrała trzy zwycięskie pojedynki. Najpierw  0/6 2/6 pokonała Darię Danielewicz (NZ Gdańsk), później 1/6 1/6 Julię Daszkiewicz ( GAT Gdańsk)- Szepelska Anita, by w finale spotkać się z Zuzanną Czubą (UKS LOB- DAT Wrocław). Także w tym meczu górowała łomżanka wygrywają oba sety 0/6.
Anita Szepelska wystartowała także w turnieju deblowym. Grając wspólnie z Darią Danielewicz również odniosła sukces zajmując drugie miejsce. W meczu finałowym po zaciętym trzysetowym pojedynku dziewczęta przegrały wynikiem 1/6 6/0 5/10 z Julią Daszkiewicz i Nikolą Zurawską  (Lechia Gdańsk).
- Korty Arki są dla nas szczęśliwe w tym sezonie – mówi trener klubu Tomasz Waldziński. - Niedawno Ola Czerwińska przywiozła z Gdyni brąz teraz Anita wygrała turniej. Mam tylko nadzieję, że dobrą formę nasi zawodnicy utrzymają do Mistrzostw Polski, które już niebawem 18-24 sierpień będą rozgrywane w Warszawie.

Udostępnij