Aktualności

Data dodania: 2 października 2014

Szepelska w Mistrzostwach Polski Młodziczek

Anita Szepelska, zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży, zaliczyła udany start w Narodowych Mistrzostwach Polski Młodziczek w Tenisie (dziewczęta do lat 14) rozgrywanych na kortach KT Legia Warszawa.
- Mistrzostwa Polski to najważniejszy turniej w roku, na który przyjeżdżają najlepsze tenisistki z całego kraju – podkreśla Tomasz Waldziński, trener tenisistki. - Anita swoim występem udowodniła, że pomimo obecnie niższego rankingu siłą gry dorównuje dziewczętom z pierwszej 16. w Polsce.

Nim łomżanka zagrała na kortach Legii Warszawa musiała przedrzeć się przez trzy rundy turnieju kwalifikacyjnego. W Mistrzostw Polski mogły zagrać tylko 32 najlepsze polskie tenisistki podczas gdy na listach PZT sklasyfikowanych jest dziś 285 zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Jak przekazuje Waldziński podczas mistrzostw wszystkie mecze rozgrywane przez Anitę były bardzo zacięte, a o zwycięstwie decydowało zaledwie kilka ważnych piłek.
I runda Bye
II runda Anita Szepelska- Cerowska Carolina (Lechia Gdańsk) 6(4)7 76(4) 64
III runda Anita Szepelska- Magdalena Hędrzak (KS Górnik Bytom) 64 62
W turnieju głównym Mistrzostw Polski nasza tenisistka wynikiem 76(3) 75 ograła Wiktorię Gałę (PKT Pabianice). W kolejnej rundzie musiała uznać wyższość Wiktorii Rutkowskiej (AZS Poznań)- sklasyfikowanej na trzeciej pozycji na listach PZT wśród Młodziczek.

Udostępnij