Aktualności

Data dodania: 30 sierpnia 2005

Tenisowy Turniej Klasyfikacyjny w Łomży

W sobotę i niedzielę na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży zostanie rozegrany wojewódzki turniej klasyfikacyjny w tenisie. Wśród faworytów wymieniany jest zawodnik miejscowego klubu Return Sebastian Zalewski.

W ubiegłym tygodniu w turnieju w Białymstoku Zalewski przegrał w finale z Piotrem Dzilkiewiczem (Stanley Białystok) 1:6, 3:6. Po tym spotkaniu łomżanin nie krył swojego niezadowolenia: - Cieszę się z wejścia do finału, ale liczyłem na więcej - przyznał. - Niedawno wygrałem sparing z Piotrkiem. Widać było, że Dziku chciał się zrewanżować i podszedł niezwykle skoncentrowany do tego spotkania.

Zastrzeżeń co do gry swojego podopiecznego nie krył jego trener Tomasz Waldziński: - Sebastian zagrał źle taktycznie. Obydwaj zawodnicy grali bardzo widowiskowo, ale Sebastian miał problemy z serwisem. Przyznam szczerze, że liczyłem na więcej. Ale trzeba także pochwalić go za ambicje.

Już w ten weekend będzie okazja do rewanżu. Co prawda turniej ma najniższą, piątą rangę PZT, ale oprócz Zalewskiego oraz Dzikiewicza wystartują też inni tenisiści z pierwszej setki krajowego rankingu. Wśród nich będzie aktualny mistrz woj. warmińsko-mazowieckiego Mikołaj Borkowski (Absolwent Olsztyn, 91. pozycja w rankingu PZT) oraz białostoczanin Tomasz Kondej (Mera Warszawa, 76. PZT).

- Po raz pierwszy organizujemy w Łomży turniej klasyfikacyjny - mówi Tomasz Poreda, prezes UKS-u Return. - Chcemy pokazać mieszkańcom miasta tenis na wysokim poziomie i przez to zachęcić ich do uprawiania tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu.

Zawodnicy walczyć będą nie tylko o punkty w rankingu, ale także o nagrody pieniężne. Na zwycięzcę czeka 1000 zł.

Paweł Lisiecki

Udostępnij

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on tumblr
Share on telegram
Share on email

UKS Return Łomża

Uczniowski Klub Sportowy Return
przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

ul. Senatorska 13
18-400 Łomża

2022 © UKS Return Łomża