Aktualności

Data dodania: 30 sierpnia 2005

Tenisowy Turniej Klasyfikacyjny w Łomży

W sobotę i niedzielę na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży zostanie rozegrany wojewódzki turniej klasyfikacyjny w tenisie. Wśród faworytów wymieniany jest zawodnik miejscowego klubu Return Sebastian Zalewski.

W ubiegłym tygodniu w turnieju w Białymstoku Zalewski przegrał w finale z Piotrem Dzilkiewiczem (Stanley Białystok) 1:6, 3:6. Po tym spotkaniu łomżanin nie krył swojego niezadowolenia: - Cieszę się z wejścia do finału, ale liczyłem na więcej - przyznał. - Niedawno wygrałem sparing z Piotrkiem. Widać było, że Dziku chciał się zrewanżować i podszedł niezwykle skoncentrowany do tego spotkania.

Zastrzeżeń co do gry swojego podopiecznego nie krył jego trener Tomasz Waldziński: - Sebastian zagrał źle taktycznie. Obydwaj zawodnicy grali bardzo widowiskowo, ale Sebastian miał problemy z serwisem. Przyznam szczerze, że liczyłem na więcej. Ale trzeba także pochwalić go za ambicje.

Już w ten weekend będzie okazja do rewanżu. Co prawda turniej ma najniższą, piątą rangę PZT, ale oprócz Zalewskiego oraz Dzikiewicza wystartują też inni tenisiści z pierwszej setki krajowego rankingu. Wśród nich będzie aktualny mistrz woj. warmińsko-mazowieckiego Mikołaj Borkowski (Absolwent Olsztyn, 91. pozycja w rankingu PZT) oraz białostoczanin Tomasz Kondej (Mera Warszawa, 76. PZT).

- Po raz pierwszy organizujemy w Łomży turniej klasyfikacyjny - mówi Tomasz Poreda, prezes UKS-u Return. - Chcemy pokazać mieszkańcom miasta tenis na wysokim poziomie i przez to zachęcić ich do uprawiania tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu.

Zawodnicy walczyć będą nie tylko o punkty w rankingu, ale także o nagrody pieniężne. Na zwycięzcę czeka 1000 zł.

Paweł Lisiecki

Udostępnij