Aktualności

Data dodania: 21 czerwca 2015

Trenowali z najlepszymi na świecie

Zawodnicy UKS Return Łomża – Anita Szepelska, Aleksandra Czerwińska, Marcel Bałyga i Piotr Salamoński – trenowali w Barcelonie w Akademii Tenisowej Sánchez-Casal pod okiem najlepszych trenerów tenisa na świecie. Z młodymi łomżanie trenowali między innymi Sergio Casala i Daniela Sorribas.
- Do Barcelony pojechaliśmy, aby nasi tenisiści mogli ogrywać się z najlepszymi zawodnikami na świecie w swoich kategoriach wiekowych – mówi Tomasz Waldziński trener UKS Return Łomża. – To był czas intensywnych treningów tenisowych, a także ogólnorozwojowych i mentalnych.

To pierwsze takie zgrupowanie dla młodych łomżyńskich tenisistów. Młodzież wykazała się zdyscyplinowaniem oraz ogromnym zapałem do pracy. 
- Każdego dnia trenowaliśmy cztery godziny dziennie na kortach, dwie godziny zajęć ogólnorozwojowych w siłowni i na korcie oraz godzina treningu mentalnego – powiada Tomasz Waldziński dodając, że oprócz zajęć sportowych młodzi łomżanie uczestniczyli również w zajęciach języka angielskiego.
Jak podkreśla trener UKS Return Łomża młodzi zawodnicy zostali zauważeni pod względem przygotowania technicznego. Wskazówki od hiszpańskich trenerów sugerują więcej  treningów ogólnorozwojowych na siłowni oraz treningi sensomotoryczne (praca nad stabilizacją ciała w momencie uderzenia piłki).
- Uważam, że takie zgrupowanie zaangażuje naszych tenisistów do ciężkiej i systematycznej pracy na kortach i pośrednio wpłynie na wyniki w nadchodzących turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich – dodaje Waldziński. 
Zgrupowanie odbyło się w Akademii Tenisowej SANCHEZ – CASAL w Barcelonie. Pobyt był możliwy dzięki pomocy finansowej JBB Łyse i OSM Piątnica.

Udostępnij