Aktualności

Data dodania: 16 maja 2016

Trenowali z najlepszymi na świecie

Zawodnicy UKS Return Łomża – Anita Szepelska, Aleksandra Czerwińska, Katarzyna Przybyszewska, Maja Cyndzas, Marcel Bałdyga, Wiktor Kosowski i Adam Chojnowski – trenowali w Barcelonie w Akademii Tenisowej Sánchez- Casal. Z młodymi tenisistami z Łomży trenowali między innymi Sergio Casal, Stefan Ortega, Lorenzo Fargas i David Lopez uznawani za jednych z najlepszych trenerów tenisa na świecie.

- Do Barcelony pojechaliśmy, aby nasi tenisiści mogli ogrywać się z najlepszymi zawodnikami na świecie w swoich kategoriach wiekowych – mówi Tomasz Waldziński, trener klubu z Łomży. - To drugie takie zgrupowanie młodych łomżyńskich sportowców. Był to czas intensywnych treningów tenisowych, a także ogólnorozwojowych i mentalnych. Każdego dnia trenowaliśmy cztery godziny dziennie na kortach, dwie godziny zajęć ogólnorozwojowych w siłowni oraz godzina treningu mentalnego. Nieocenionym doświadczeniem była możliwość sparingów naszych tenisistów z zawodnikami z całego świata, a przez to porównanie umiejętności techniczno- taktycznych zdobytych na treningach. Możemy się pochwalić, że Anita Szepelska wygrała wszystkie sparingowe mecze J.
Tomasz Waldziński podkreśla, że takie zgrupowanie motywuje i angażuje tenisistów do ciężkiej i systematycznej pracy na kortach i pośrednio wpływa na wyniki w turniejach. 
- To była bardzo dobra szkoła, nie tylko dla naszych zawodników ale i dla nas trenerów – dodaje. - Pobyt w jednej z najlepszych akademii tenisowej na świecie, podglądanie pracy szkoleniowców tenisa, trenerów przygotowania ogólnego i psychologów sportowych to wielkie doświadczenie i dodatkowa motywacja do pracy, aby być jeszcze lepszym…

Pobyt tenisistów UKS Return Łomża w Akademii Tenisowej SANCHEZ – CASAL w Barcelonie był możliwy dzięki pomocy finansowej sponsorów klubu: OSM Piątnica i JBB w Łysych.

Udostępnij