Aktualności

Data dodania: 22 sierpnia 2022

Trzy turnieje trzy medale – Aniela Galińska

Aniela Galińska uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży trzykrotnie stawała na podium w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych Młodziczek w Tenisie.

W Olsztynie zajęła drugie miejsce w grze deblowej wspólnie z Gabrielą Stefaniak (KS Calisia Tenis Pro). W  singlu wygrała fazę eliminacyjną i w ćwierćfinale turnieju uległa Kornelii Stępkowskiej 6/4 6/4 (UKS NET Warszawa)

W Kozerkach natomiast Aniela zajęła drugie miejsce ogrywając kolejno 6/4 6/2  Lidię Filipowicz z Warszawy następnie 6/3 6/1  Lenę Miszczak (Pabianicki Klub Tenisowy) i 6/2 6/1 Maję Nowak z  AZS Poznań.

W finale imprezy nasza tenisistka przegrała mecz 6/2 6/4 z  Marią Małecką  (KT Hutnik Warszawa).

Kolejny bardzo udany start Aniela zanotowała w Pabianicach. Po wygraniu trzech spotkań i zwycięstwie w grupie eliminacyjnej zawodniczka UKS Return Łomża w ćwierćfinale ograła Alicję Warzechę z Krakowa 6/2 6/2.

W półfinale turnieju natomiast  nasza tenisistka  7/5 6/2 uległa Wiktorii Nowickiej z SCT Pszczyna.

Bardzo cieszę się, że Anielka nabiera pewności siebie na korcie. Ostatnio praktycznie z każdego wyjazdu wraca z  medalem.  Startuje w turniejach ogólnopolskich, gdzie poziom gry  tenisistów jest relatywnie wysoki a więc mamy wszyscy powód do radości - Tomasz Waldziński