Aktualności

Data dodania: 27 września 2012

Turniej Pretty Woman Cup- edycja trzecia

W Dzień Matki już po raz trzeci UKS „Return” Łomża był organizatorem Turnieju Pretty Woman Cup. W tym roku miejscem rozgrywek był „Zielony Kort”, tj. obiekt typowo rekreacyjny, którego właścicielem jest Pan Jan Makuszewski.
W turnieju wystartowało sześć aktywnych sportowo Mam zawodników i zawodniczek naszego klubu. Panie grają w tenisa dla własnej przyjemności, a występ w turnieju pełni rolę sprawdzenia swoich umiejętności tenisowych oraz mentalnych.

Dla organizatorów ważnym aspektem było dawanie dobrego przykładu swoim dzieciom- dorastającym tenisistom, pokazując  jak należy cieszyć się ze zwycięstwa i jak godnie znosić porażkę.  Turniej miał być także formą aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.
- Moje podopieczne zrobiły duże postępy w grze. Każda Mama rozegrała tego dnia minimum 4 spotkania meczowe. Akcja meczowa to wymiana od kilku do kilkunastu piłek, co oznacza że dziewczyny są przygotowane pod względem technicznym oraz wydolnościowym. Zauważam również postępy w zakresie taktyki gry. Dziewczyny coraz częściej próbowały gry ofensywnej, ryzykowały odważnym zagraniami, nie popełniały licznych błędów serwisowych- instruktor PTR Ewa Waldzińska.
Klasyfikacja turniejowa przedstawia się następująco:
I miejsce- Anna Dobrzańska ( triumfuje po raz trzeci)( mama Madzi)
II miejsce- Iwona Rafałowska (mama Pauli i Błażeja)
III miejsce- Ewa Czerwińska (mama Oli i Izy)
Wyróżnienia: Aneta Wiktorzak (mama Andrzeja i Natalii), Ela Zabielska (mama Pawła i Piotra), Agnieszka Cyndzas (mama Majki i Bartka). 
Gratulujemy tenisistkom odwagi oraz mobilizacji sportowej!
P.s. Za rok być może Panie zagrają wspólnie z mężami w turnieju Miksta. Takie hasło zostało rzucone podczas turnieju i myślę, że jest to całkiem realne do zrealizowania. 
E.W.

Udostępnij