Aktualności

Data dodania: 6 listopada 2018

Udany start zimowego sezonu tenisistów

Wiktor Kosowski pierwszy w Grodzisku Mazowieckim, Szymon Klewicki drugi w Olsztynie, Aniela Galińska w ćwierćfinale w Warszawie. Tak przedstawiają się turniejowe osiągnięcia zawodników UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym.

W miniony weekend tenisiści po ośmiotygodniowej przerwie z racji okresu przygotowawczego w kalendarzu Polskiego Związku Tenisa rozegrali swoje pierwsze turnieje w sezonie zimowym.
Wiktor Kosowski (kat. Młodzik- do lat 14) bez większych problemów, nie tracąc nawet seta, wygrał pięć meczów tym samym zwyciężając w Grodzisku Mazowieckim. W finale turnieju 6/0 7/6 pokonał Dawida Boczkowskiego (Matchpoint Żyrardów)
https://portal.pzt.pl/Ladder/EventLadderRead.aspx?QS=RXZlbnRJRD0wRUNCNTY0Mi1FOEY2LTQzMTQtOENENC0yMDY4MkRGQkYzOTMmTGV2ZWw9TQ==

Szymon Klewicki ( kat. Tenis 10) w  Grand-Prix Warmii i Mazur Tenis 10  wygrał trzy mecze. W finale niestety po wyrównanym i zaciętym pojedynku przegrał w trzecim secie w tiebreaku 7/5 z Oliwierem Wróbel z Olsztyna.

Aniel Galińska (kat. Skrzatka- do lat 12) walcząc o półfinał turnieju zorganizowanego w Ząbkach pod Warszawą 6/3 7/5 uległa Karolinie Krawczak  (Klub Sportowy „Tennis Life”) .

- Wiktor nie sprawił niespodzianki, był rozstawionym z numerem jeden i to potwierdził turniejowym zwycięstwem – mówi  Tomasz Waldziński, trener UKS „Return” Łomża. - Cieszy mnie bardzo drugie miejsce ośmioletniego Szymona. Młody tenisista często wyjeżdża na turnieje Tenis 10, jest zaangażowany, ciężko trenuje, a to przekłada się zazwyczaj na sukces. Aniela pomimo słabszego wyniku zagrała bardzo dobrze. Dzielnie walczyła na korcie ze starszymi koleżankami zdobywając cenne doświadczenie. Jest bardzo utalentowana i myślę,że zwycięstwa turniejowe są u niej tylko kwestią czasu.

Udostępnij