Aktualności

Data dodania: 20 czerwca 2017

Wiktor Kosowski drugi w Warszawie

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III LO zajął drugie miejsce w Turnieju Tenisa Młodzików organizowanego przez Klub Tenisowy „Net” Warszawa. W zawodach wystartowało 32 tenisistów, w większości ze stolicy.

W drodze do finału Wiktor Kosowski rozegrał pięć meczów. W pierwszej rundzie pokonała Michała Sadowskiego (Sinnet Club Warszawa) 6/2 6/0, a w drugiej Jakuba Paucza (KT Warszawianka Warszawa) 6/0 6/0. Mecz w ćwierćfinale był o wiele trudniejszy. Wiktor Kosowski spotkał się ze znacznie wyżej notowanym w rankingu PZT Igorem Kapuścińskim (ST Matchpoint Warszawa). Zawodnik z Łomży po zaciętej grze zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 7/6(6) i 6/4. 
Po tym zwycięstwie Wiktor Kosowski trafił do półfinałów turnieju, gdzie jego przeciwnikiem był  Jakub Mackiewicz (ST Matchpoint). Wiktor przed warszawskim turniejem był 119 w rankingu PZT, a Jakub 114. Na korcie dominował jednak zawodnik z Łomży, który cały mecz wygrał 6/2 i 6/3.
W finale przeciwnikiem Wiktora Kosowskiego był Jan Korczyc (A.M. Tenis Warszawa) – 84 w rankingu PZT. Mecz był bardzo zacięty i rozstrzygnął się dopiero w trzech setach:  6/1 5/7 6/7.

Udostępnij