Aktualności

Data dodania: 13 listopada 2014

Witamy w Januszkowie…

Nadeszły upragnione wakacje, które jak zwykle ,rozpoczęliśmy oczekiwanym przez wszystkich wyjazdem na obóz tenisowy. Ośrodek „Mazurskie Marzenie” przygotował dla nas wygodne pokoje, smaczne jedzenie, siedem kortów tenisowych, boisko do piłki plażowej oraz piękną plażę, z uwielbianym, zwłaszcza przez najmłodszych, sklepikiem z lodami. Niestety, wizyty w nim nie były zbyt częste. Codzienne treningi tenisowe oraz ogólnorozwojowe absorbowały wszystkich w stu procentach, a i czas wolny spędzaliśmy na grach i zabawach zespołowych. Poza tym każdy trener powtarzał, że lody i chipsy są niezdrowe, kto by się temu sprzeciwiał….;-).

Każdego dzień zaczynaliśmy rozruchem porannym, głownie były to biegi przełajowe, a potem szliśmy na śniadanie. Następnie dzieliliśmy się na grupy i szliśmy na zajęcia, które zaznaczone były w grafiku umieszczonym na drzwiach stołówki. W tym roku musieliśmy być wyjątkowo czujni ponieważ w zależności od jakości gry oraz zaangażowania, mogliśmy spaść do grupy niższej lub awansować.

A teraz kilka słów o naszych trenerach, którym należą się wielkie słowa uznania. Za co? Przede wszystkim za profesjonalizm i rzetelność, z jaką prowadzili zajęcia, a także za: wyrozumiałość, z jaką podchodzili do naszych małych i wielkich problemów,  za pilnowanie naszych wiecznie ginących bluz, butelek z piciem, a nawet rakiet;-), za ciepło okazywane najmłodszym, za pomysłowość i kreatywność prowadzonych zajęć, za optymizm i wiarę, kiedy bolały mięśnie, za radość i humor.

Pogoda dopisała nam jak zwykle, więc udało się także poplażować i wykąpać w jeziorze. Jedni spali na plaży, inni budowali zamki z piasku, a jeszcze inni, w grupach zorganizowanych, czujnie rozglądali się i czekali na ofiarę. Okrążali ją, interesująco zagadywali, usypiali czujność, a potem bach! Wrzucali do jeziora w pełnym ubraniu!

Pomimo ciężkiej pracy, bawiliśmy się świetnie. Codzienne treningi i zabawy zręcznościowe przygotowały nas do tego, co na obozie najważniejsze: TURNIEJU TENISOWEGO, który w każdym z nas wzbudzał wielkie emocje. Rozegrane mecze były absorbujące, kibicowali uczestnicy obozu, a także rodzice, którzy przyjechali odebrać swoje pociechy. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie ciekawie!!!

Autor: Iwona i Paula Rafałowskie

Oto wyniki:

Talentiada tenisowa
I miejsce- Zosia Święcica
II miejsce- Ola Łada
III miejsce- Mikołaj Rozbiewski

Mini turniej tenisa
I miejsce- Jakub Kondracki
II miejsce- Krzysztof Przybyszewski
III miejsce- Marysia Wojtaszek i Błażej Rafałowski

Turniej tenisa
I kategoria
I miejsce- Piotr Salamoński
II miejsce- Wiktor Kosowski
III miejsce- Kasia Przybyszewska i Ola Czerwińska

II kategoria
I miejsce-Anna Modzelewska
II miejsce-Anita Bikowska
III miejsce- Anna Kujszczyk i Kinga Niklewicz

III kategoria
I miejsce- Adam Karwowski
II miejsce- Anita Szepelska
III miejsce- Bartosz Duda i Jakub Frydrych

Udostępnij