Aktualności

Data dodania: 23 lipca 2007

Wojewódzkie mistrzostwa kobiet w tenisie

Katarzyna Kossowska z KT „Kamila” Suwałki wygrała Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kobiet w Tenisie. Zawody rozegrano w weekend na kortach UKS „Return” Łomża mieszczącego się przy III LO. Wystąpiło 10 tenisistek, które na co dzień trenują w Klubach w Ełku, Białymstoku, Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej, Lublinie.
Dziewczęta reprezentowały wyrównany poziom, a mecze półfinałowe trwały ponad dwie godziny.

Łomżę dzielnie reprezentowały: Aleksandra Durzyńska, Ewa Waldzińska, Monika Chojnowska, Marta Chojnowska i Milena Rafałowska. Niestety w turnieju nie wystąpiła najwyżej sklasyfikowanej na listach PZT seniorka Emilia Brzóska.
- Emilia nie zagrała z powodu kontuzji. Szkoda, gdyż miała dużą szansę na zdobycie tego mistrzostwa. Uznaliśmy, że zdrowie jest najważniejsze - wypowiada się trener Tomasz Waldziński.

Do finału zakwalifikowała się Aleksandra Durzyńska (UKS "Return" Łomża) oraz Katarzyna Kossowska (KT "Kamila" Suwałki). Niestety nasza Ola musiała uznać wyższość rywalki i tym razem przegrała wynikiem 6/0 6/3.
- Katarzyna zagrała bardzo dobry mecz, a w dodatku jest leworęczna i gra piłkę na dużej rotacji. To zdecydowanie utrudniło mi nawiązanie wyrównanej walki. Poza tym Katarzyna miała więcej szczęścia w losowaniu i nieco łatwiejszą drogę do finału. Ja natomiast dużo energii straciłam w meczu z Ewą Waldzińską, z którą po ponad dwugodzinnej trzysetowej walce wygrałam w taibreaku - stwierdziła Ola.

W grze deblowej w finale spotkały się para: Aleksandra Durzyńska i Monika Chojnowska (obie UKS "Return" Łomża) oraz debel: Joanna Korzeb (Ostrów Mazowiecka)  i Ewa Waldzińska (UKS "Return" Łomża).
I miejsce należało do Joanny Korzeb i Ewy  Waldzińskiej. Wynik finału debla: 6/0 6/3.

Udostępnij