Aktualności

Data dodania: 10 września 2014

X Nadzieja Cup już za nami…

Jak co roku, na początku września odbył się w Łomży Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Mężczyzn w Tenisie „Nadzieja Cup”. I pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że gościliśmy siedemnastu niezwykle utalentowanych zawodników z jedenastu miast Polski, rozegrano dwadzieścia dwa ekscytujące i pełne zaskakujących zwrotów mecze pod sokolim okiem pana sędziego Janusza Sewastianowa, a pogoda, zamówiona przez dyrektora turnieju, panią Ewę Waldzińską ani razu nie spłatała psikusa i słońce towarzyszyło nam przez wszystkie dni tenisowych zmagań.

Pierwszy dzień potyczek, niezwykle ciekawy, zakończył się tradycyjnie spotkaniem  przy ognisku. Odbyło się ono w samym sercu Nadnarwiańskiego Parku Krajobrazowego, a jego niekwestionowanym gospodarzem był niezwykle gościnny Mariusz Sachmaciński, który zadbał o to, by każdy uczestnik spotkania, czy to zawodnik , czy sponsor, czy sympatyk amator – byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Niezwykłą niespodziankę miały też dzieci – mogły wysłuchać opowieści o łosiach, jeleniach i wilkach zamieszkujących obszar parku.
Kolejne dni turnieju to emocjonujące mecze, które przyciągały na korty III LO widownię starszą i młodszą.  Zawodnicy przyjeżdżający do Łomży  z roku na rok są coraz lepiej przygotowani, prezentują wysoki poziom techniczny i iście stoicki spokój, co jest niezwykle ważne na turniejach o tak wysokim prestiżu. Mieliśmy okazję oglądać m.in. debla w wykonaniu Macieja Naduka i Piotra Dzikiewicza oraz Mateusza Koniecznego i Aleksandra Pawlickiego. Obie pary świetnie zgrane, dla nas, pasjonatów tenisa była to niezapomniana lekcja współpracy  i pomysłowości. No, bo jak taka piłka, niemożliwa do odbioru, kręcąca się niemożliwie prędko, spadająca trzydzieści centymetrów od siatki po stronie przeciwnika, jednym pięknym slajsem wraca i dosłownie przysiada na bocznej linii kortu, nie dając żadnych szans na wygraną…..? 
W ostatni dzień turnieju obejrzeliśmy finał singla rozegrany pomiędzy Mikołajem Szmyrgałą z SKT Centrum Bydgoszcz, a Maciejem Rajskim reprezentującym Sinnet Tenis Club Warszawa. Niskie, mocne i bardzo szybkie piłki, lądujące na liniach końcowych to niewątpliwie atut tego meczu. Zawodnicy skupieni i zdecydowani, publiczność w ciszy obserwująca zmagania i nagradzająca oklaskami udane wymiany. Wspaniała gra, świetna atmosfera, doskonała organizacja. To jest to, czego gratulujemy  dyrektorowi oraz organizatorom turnieju i czego oczekujemy, na co najmniej takim samym poziomie, w przyszłym roku. 
pasjonatka tenisa- Iwona Rafałowska

Nadzieja Cup +40
W sobotę poprzedzająca OTK  Mężczyzn w Tenisie „Nadzieja Cup” UKS „Return” Łomża oraz III LO po raz drugi zorganizowali turniej dla sponsorów i przyjaciół tenisa Nadzieja Cup +40.  W zawodach wzięło udział 13 tenisistów: Tomasz Poreda, Janusz Jankowski, Wojciech Życzkowski, Wiesław Sobczyk, Mariusz Sachmaciński, Jacek Dobrzański, Robert Cichowicz, Konstantynos Cyndzas, Mariusz Rafałowski, Adam Szepelski, Janusz Karwowski,  Michał Gąsiewski, Mariusz Trawiński.  Triumfatorem turnieju okazał się Konstantynos Cyndzas, który w finale pokonał kolegę Jacka Dobrzańskiego. Trzecie miejsce zajął Wiesław Sobczyk.

Udostępnij