Aktualności

Data dodania: 2 czerwca 2022

Za nami Piątuś Cup 2022

35 tenisowych pojedynków w ciągu 4 dni udało się rozegrać na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Tenisie już za nami. 

W turnieju wystartowało 16 znakomitych tenisistek z różnych stron Polski. Formuła zawodów jak co roku była grupowa, a więc pierwszy przegrany mecz nie eliminował zawodniczki z turnieju.

Rywalizację na kortach III LO w Łomży wygrała Natalia Dobiecka ze Świdnika pokonując w finale 6/3 2/6 10/8 Agatę Konarską z Warszawy.

Reprezentantka Łomży Aniela Galińska dotarła do ćwierćfinału Piątusia. 

- Nasza tenisistka po dwóch wygranych meczach z Amelią Artemiuk (UKS Sokół Asy Białystok) 6/0 6/1 i Niną Chaczbabian (KT Warszawianka Warszawa) 6/2 6/2  oraz jednej trzysetowej porażce 0/6 6/4 8/10 z Agatą Konarską (KT Legia Warszawa) zakwalifikowała się do grupy finałowej turnieju. Niestety w pojedynku  o brązowy medal po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku  z Gabrielą Stefaniak (KT Kalisja Tenis Pro) Anielka musiała uznać wyższość przeciwniczki przegrywając mecz  4/6 6/4 7/10 - relacjonuje Tomasz Waldziński z klubu UKS Return Łomża. - Liczyliśmy na medal, ale taki jest tenis. Czasami predyspozycja dnia, czasami łut szczęścia decydują o wygranej. Aniela dwukrotnie była o krok od zwycięstwa  zarówno z Agatą finalistką turnieju jak i z Gabrysią Stefaniak ale w decydujących momentach zabrakło trochę szczęścia a może doświadczenia by odważniej zagrać w kluczowych momentach.

Źródło: https://mylomza.pl/artykul/za-nami-piatus-cup/1315029

Udostępnij