Aktualności

Data dodania: 5 stycznia 2009

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

60 młodych tenisistów w wieku od 5 do 18 lat wystartowało w Zimowych Mistrzostwach Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz Talentiadzie Tenisowej. Organizatorem zawodów był UKS „Return” Łomża działający przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.

Dzieci i młodzież rywalizowała w poszczególnych kategoriach:

I kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym: Talentiada Tenisowa
II kategoria: dzieci w wieku szkolnym: Turniej Mini Tenisa
III kategoria:dziewcząt młodszych
IV kategoria: dziewcząt starszych
V kategoria: chłopców młodszych
VI kategoria: chłopców starszych

Rezultaty:
W Talentiadzie Tenisowej wzięło udział 9 osób. Dzieci zmagały się z różnorodnymi konkurencjami paratenisowymi, które sprawdzały przede wszystkim sprawność fizyczną, koordynację ruchową, oraz ich umiejętności tenisowe.
- W przypadku rywalizacji dzieci w wieku 5-6 lat nie należy wyróżniać jednego najlepszego. Koniecznie należy podkreślić uczestnictwo każdego młodego tenisisty. Wśród takich „maluszków” moim zdaniem każdy jest zwycięzcą, bo odważył się przyjść na kort i zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkim uczestnikom należą się brawa za odwagę. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, uśmiech na twarzy i wspomnienia - mówi Tomasz Waldziński

W Talentiadzie udział wzięli:
1. Ewa Męczkowska
2. Aleksander Modzelewski
3. Wiktor Sęk
4. Kamil Akacin
5. Piotr Salamoński
6. Marcel Bałdyga
7. Pola Rafałowska
8. Zuzia Łempicka
9. Aleksandra Czerwińska

Turniej Mini Tenisa:
W turnieju wzięło udział 9 tenisistów. Zwycięzcą okazał się Kamil Duda, który w finale pokonał Annę Modzelewską. Dobrą formę zaprezentował Kuba Jarmołowicz, który zajął III miejsce. Jednak najładniejszy mecz rozegrali  Bartek Cyndzas z Danielem Łaskim. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Kategoria dziewcząt młodszych:
Bezapelacyjnie zwyciężyła Joanna Kalinowska. II miejsce słusznie wywalczyła Ada Szepelska, a na III miejscu znalazła się tym razem Anita Bikowska. Zwycięzcą Turnieju Pocieszenia okazała się Aleksandra Śledziewska.
 
Kategoria dziewcząt starszych:
W tej grupie mogliśmy podziwiać wyrównane pojedynki deblowe. Dziewczęta utworzyły w sumie cztery pary, zagrały w systemie „każdy z każdym”. I miejsce osiągnęła para Aleksandra Durzyńska oraz Magda Lewicka. II miejsce zajęła Iza Karwowska wspólnie z Natalią Filipkowską. III miejsce należało do sióstr Marty i Moniki Chojnowskich, a IV lokatę zajęły Paulina Chodnicka z Małgorzatą Siemion.

Kategoria chłopców młodszych:
W tej kategorii najlepszym okazał się Bartek Dudek, II miejsce Dominik Stypułkowski, III miejsce Jakub Chojnowski.

Kategoria chłopców starszych:
W tej grupie rywalizowało 12 zawodników. Chłopcy reprezentują wyrównany poziom gry, dlatego też mecze były zacięte i ciekawe. I miejsce wywalczył Sebastian Miernik przed  Mateuszem Ilaszczukiem. Natomiast III miejsce zajął Adam Jamiołkowski.

T. Waldziński

Udostępnij