Aktualności

Data dodania: 7 marca 2016

Czerwińska na podium

Aleksandra Czerwińska zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży zajęła trzecie miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek w Tenisie. Organizatorem imprezy był UKT Radość 90 Warszawa.

W turnieju wystartowało 20 młodych tenisistek. Ola w pierwszym meczu miała BYE (wolna rundę wynikająca z losowania i zajmowanego rankingu w PZT). W meczu drugiej rundy Aleksandra zmierzyła się z Natalią Warcaba (KT Break Warszawa) gdzie w trzysetowym pojedynku wygrała wynikiem 6/4 5/7 7/5. W kolejnym meczu zawodniczka UKS „Return” Łomża  zagrała z Agnieszką Żukowską (ST Matchpoint w Komorowie) również wygrywając pojedynek wynikiem 7/5 7/5. W półfinale turnieju Aleksandra niestety musiała uznać wyższość przeciwniczki Zuzanny Frankowskiej (KT Legia Warszawa) przegrywając mecz 5/7 1/6.
- Po wejściu w starszą kategorię wiekową – młodziczki - Ola dość długo czekała na tenisowy sukces. Dobrze się stało, że jej systematyczna i wzorowa praca na treningach, oraz częste starty w turniejach przyniosły zamierzony efekt. Z pewnością zmotywuje ją to do dalszej pracy na korcie i doda wiary w swoje umiejętności tenisowe – mówił Tomasz Waldziński, trener zawodniczki.
Aleksandra Czerwińska  jest uczennicą PG 6 w Łomży.

Udostępnij