Aktualności

Data dodania: 4 marca 2016

Witek Kosowski znowu na podium

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży, zajął trzecie miejsce w singlu i pierwsze w grze deblowej w Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w Tenisie w Warszawie.
- Drabinka turniejowa rozpisana była na 64 zawodników, dlatego wynik Wiktora to sukces i powód do dumy – podkreśla trener Tomasz Waldziński.

Zawody zorganizowało Centrum Tenisowe Prestige Jawna Warszawa. Jak relacjonuje trener Wiktor w pierwszym meczu miał bye przysługującego rozstawionym zawodnikom. W drugiej rundzie nasz tenisista pokonał Jana Bruczko (NST Mazowieckie) wynikiem 6/4 7/5. Kolejny mecz z Maksymilianem Szafranem (KT Legia Warszawa) również zakończył się zwycięstwem Wiktora 6/1 6/4. W ćwierćfinale zagrał przeciwko Damianowi Piekarzowi (KT Warszawianka Warszawa). Ten pojedynek Wiktor po zaciętej trzysetowej  walce  rozstrzygnął na swoją korzyść 6/1 3/6 (10:8). W półfinale zawodów niestety uległ turniejowej jedynce Tomaszowi Barkiecie (AZS Poznań) 1/6 1/6. 
W grze deblowej Wiktor, w parze z Ignacym Skarżyńskim (UKS Radość 90 Warszawa), zajęli pierwsze miejsce wygrywając 4 mecze. 
- Wiktorowi z dużą łatwością przychodzi gra na punkty i sportowa rywalizacja z rówieśnikami. Praktycznie każdy wyjazd na silnie obsadzone turnieje tenisowe kończy na podium. Myślę, że jeżeli w dalszym ciągu będzie angażował się w treningi tenisa i zajęcia ogólnorozwojowe, wyniki będą jeszcze lepsze, gdyż Wiktor ma duży tenisowy potencjał – podkreśla Tomasz Waldziński wskazując, że Wiktor Kosowski jest jeszcze uczniem podstawówki - SP nr 7 w Łomży.

W tym samym czasie także w Warszawie, na turnieju organizowanym przez UKS Net Warszawa, rywalizowała tenisistka UKS „Return” Łomża Aleksandra Czerwińska (kat. młodziczka do lat 14). Uczennica PG nr 6 w Łomży wygrała pierwszą rundę z Natalią Warcaba (KT Break Warszawa) wynikiem 6/4 6/4. W drugim meczu  młoda łomżanka musiała uznać wyższość Kingi Ziółkowskiej (KS Tennis Life Brwinów) przegrywając 2/6 3/6.

Udostępnij