Aktualności

Data dodania: 13 czerwca 2016

Faworytka nie zawiodła

Martyna Szynkowska reprezentująca UKS RP SPORT Olsztyn wygrała II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodziczek „Piątuś” Cup, który przez trzy dni rozgrywany był na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W zawodach punktowanych przez Polski Związek Tenisa rywalizowało 13 młodych zawodniczek min. z Gdańska, Olsztyna, Łodzi, Lublina, Warszawy oraz oczywiście, z Łomży.

Martyna Szynkowska była faworytką łomżyńskiego turnieju. W rankingu PZT zajmuje 10 miejsce w i Łomży była najwyżej rozstawioną tenisistką.  W finale spotkała się z turniejową dwójką - Julią Daszkiewicz (13 pozycja w rankingu PZT) z klubu TKS Arka Gdynia wygrywając mecz 6/1 6/1. Trzecie miejsce zajęła Ewa Samberger (UKT Akademia Tenisa Pol- Sart), która pokonała Paulę Preuss z Sport Team Warszawa. 
- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie – podsumowywał rozgrywki Janusz Sewastianow, sędzia główny turnieju, przy okazji chwaląc organizatorów za jego dobre przygotowanie i sprawne przeprowadzenie. 

Zawody odbywały się w systemie grupowym, gdzie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze „każda z każdą” w swoich grupach walcząc o kolejne pozycje w turnieju. Taki system pozwolił zawodniczkom na rozegranie dużej liczby pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów. W rozgrywkach gospodarza turnieju, łomżyński klub UKS „Return” Łomża, reprezentowały trzy tenisistki: Aleksandra Czerwińska, Katarzyna Przybyszewska i  Maja Cyndzas. Najlepszą formę zaprezentowała Ola (69 młodziczka na listach PZT), która wynikiem  6/2 6/2 ograła Nicole Carpenter  z MKT Łódź (45 w rankingu PZT). 
- Kolejne zwycięskie mecze Oli to pojedynki przeciwko Zofii Końskiej (KT Warszawianka Warszawa) 6/0 7/5 oraz Natalii Mazuch (NST mazowieckie) 6/3 6/1 – relacjonując trener Tomasz Waldziński. - Liczba meczy wygranych okazała się taka sama, jak tych przegranych. Ola musiała uznać wyższość tenisistek: Pauli Preuss ( UKS Sport team Warszawa), Zofii Kowalskiej ( Sinnet Club Warszawa) oraz Joanny Płocicy (NST Mazowieckie).
Z kolei Kasia i Maja, które nie grywają na co dzień  w turniejach ogólnopolskich  traktowały swój udział w zawodach typowo szkoleniowo. Zagrały dobrze  pokazując bardzo ładną technikę gry, wykazując wolę walki i dobre przygotowanie kondycyjne.

Niespodziewanym gościem na łomżyńskich kortach była Marta Domachowska, niegdyś zawodniczka z 37. rankingiem WTA, obecnie trenerka II klasy w Sinnet Club Warszawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi wesprzeć każdy rozwijający się talent, a na Piątuś Cup  towarzyszyła zawodniczce Zofii Kowalskiej. 

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędowi Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także  produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice.

Udostępnij