Aktualności

Data dodania: 30 maja 2016

Wiktor Kosowski podwójnie złoty

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III LO, wygrał Turniej Tenisa Skrzatów w Żyrardowie (chłopcy do lat 12). Wiktor spośród 40 startujących tenisistów okazał się najlepszy zarówno w singlu jak i w deblu.

W grze pojedynczej po pierwszym „wolnym meczu”, młody łomżyniak zmierzył się z Krzysztofem  Miętkiewiczem (ST TIE BREAK Warszawa) ogrywając go 6/1, 6/1. Następnie wygrał mecz z Patrykiem  Chrzanowskim (A.M. Tenis Warszawa) 6/2 6/2. W kolejnej rundzie Wiktor Kosowski  pokonał Stanisława Badowskiego (Sinnet Club Warszawa) 6/3 6/1. 
Po tym zwycięstwie tenisista z Łomży znalazł się w półfinale turnieju.
- Nasz zawodnik po dosyć trudnym meczu ograł Patryka Pałyszko (MATCHPOINT Żyrardów) 6-3 6-7(6) 10-5, ale dopiero finał okazał się prawdziwym horrorem – mówi trener Tomasz Waldziński. - Po bardzo wyrównanej walce Wiktor broniąc cztery meczbole zwyciężył z Jakubem Mackiewiczem (ST MATCHPOINT Warszawa) 2-6 6-2 [14-12].
także w deblu Wiktor Kosowski wspólnie z Patrykiem Pałyszko (MATCHPOINT Żyrardów) wygrali turniej rozgrywając cztery zwycięskie mecze. 
- To już kolejny udany start Wiktora. Potwierdza to jego stałą i wysoką formę, a także niezłą odporność psychiczną – podkreśla Waldziński. - Mamy powód do dumy, gdyż wygrać turniej z drabinką na „64” to nie lada osiągnięcie. 

Organizatorem zawodów był klub tenisowy MATCHPOINT  Żyrardów.

Udostępnij