Aktualności

Data dodania: 9 września 2019

HEXABANK CUP po raz trzeci

Wiktor Kosowski zawodnik UKS Return Łomża, który w finale 7/5 6/3 pokonał klubowego kolegę Łukasza Brzozowskiego, wygrał Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kadetów w Tenisie HEXABANK CUP.

- Turniej ma formułę rozgrywek grupowych, a więc pierwszy przegrany mecz nie eliminuje tenisisty z zawodów. Każdy z uczestników w ciągu dwóch dni rozegra cztery mecze singla i co najmniej jeden deblowy – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS „Return” Łomża.
Do półfinału turnieju  zajmując trzecie i czwarte miejsce zakwalifikowali się Bartłomiej Biedrzycki i Adam Chojnowski. Na piątej pozycji zawody ukończył Henryk Dąbrowski (UKS Sokół Asy Białystok) i kolejno Błażej Rafałowski, Hubert Woronowicz i Nikodem Gąsiewski.
W grze deblowej w finale spotkali się Wiktor Kosowski/ Błażej Rafałowski oraz Łukasz Brzozowski/ Nikodem Gąsiewski. Mecz zakończył się wynikiem 6/0 7/5.
- Dziękujemy bardzo bankowi HEXABANK za pomoc finansową i objęcie patronatem Mistrzostw Województwa Podlaskiego Kadetów w Tenisie. Dzięki takim inicjatywom tenis w naszym mieście i województwie prężnie się rozwija a co najważniejsze dzieci i młodzież aktywnie spędzają wolny czas rywalizując na kortach – mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS Return Łomża.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Return Łomża działający przy III Liceum Ogólnokształcącym a sponsorem sportowej imprezy HEXABANK Spółdzielczy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Polskiego Związku Tenisa Janusz Sewastianow z Warszawy, natomiast o bezpieczeństwo grających troszczyła się Grupa Ratownicza Nadzieja w Łomży. 

 

Udostępnij