Aktualności

Data dodania: 23 września 2019

JBB Nadzieja Cup 2019

Jakub Krawczyk z KT TENISWIL Warszawa wygrał piątą edycję JBB Nadzieja Cup w Łomży. W finale dosyć gładko 6:2 6:4 pokonał Wiktora Sasko z TMTC Piaseczno.

W tym roku na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży gościliśmy tenisistów z Poznania, Bielsko- Białej, Łodzi, Warszawy, Piaseczna, Olsztyna, Lubina, Kalisza i Łomży.

Przy wietrznej pogodzie szesnastu zawodników przez trzy dni rozgrywało tenisowe mecze. Na początku w czterech grupach eliminacyjnych, by  w końcówce turnieju ośmiu najlepszych rywalizowało systemem pucharowym walcząc o nagrody rzeczowe i cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa.

Uczniowski Klub sportowy „Return” Łomża reprezentowali Błażej Rafałowski i Bartłomiej Biedrzycki.

– Wszyscy zawodnicy pokazali grę na wysokim poziomie. Oglądaliśmy szereg bardzo dobrych tenisowych meczów. Uważam, że Jakub Krawczyk zasłużenie wygrał turniej. Nie grał mocno, ale bardzo mądrze taktycznie. W końcu to ubiegłoroczny zwycięzca polskiego turnieju LONGINES Future Tennis Aces. Dzięki możliwości organizacji turniejów tak wysokiej rangi w Łomży nasi tenisiści mogą zdobywać doświadczenie ogrywając się z zawodnikami prezentującymi wysoki ogólnopolski poziom gry. To zawsze procentuje, mówiąc to myślę o  Wiktorze Kosowskim czterokrotnym uczestniku JBB Nadzieja Cup, który obecnie rozgrywa turniej Tennis Europe Junior Tour Kaunas Open by Neodenta i jest po dwóch wygranych meczach z Vasiliauskas Augustas (LTU) i Safonov Nikota (RUS) - mówi Tomasz Waldziński.

Współorganizatorem JBB Nadzieja CUP było Miasto Łomża i Radio Nadzieja.

Udostępnij