Aktualności

Data dodania: 4 maja 2010

Ilaszczuk na podium Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów w Tenisie

Bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Ilaszczuk z PG nr 8 w Łomży podczas rozgrywanych w Białymstoku Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów w Tenisie (zawodnicy do lat 18). Szesnastolatek - zawodnik UKS „Return" Łomża (działający przy III LO w Łomży) - indywidualnie zajął trzecie miejsce, a w deblu, grając z Pawłem Tarasewiczem zdobył złoto.
- Ten występ Mateusza z pewnością można uznać za najlepszy z dotychczasowych. Okazuje się, że ciężką praca Mateusza na treningach tenisowych i ogólnorozwojowych zaczyna przekładać się na wyniki sportowe – podkreśla Tomasz Waldziński, trener tenisisty.

Turniej singlowy rozgrywany był systemem grupowym gdzie Mateusz znajdował się w grupie z Mateuszem Borkowskim („Okuła” Białystok) oraz Pawłem Tarasewiczem (TT „Stanley” Białystok). Pierwszy mecz nasz zawodnik wygrał z Borkowskim 6:2 7:5, natomiast w drugim meczu stawił czoło Pawłowi Tarasewiczowi przegrywając 2:6 2:6 i jednocześnie wychodząc z grupy  na drugim miejscu. Walkę o finał Mateusz przegrał z Janem Kowalskim (TT „Stanley” Białystok) 4:6 1:6. Kolejny mecz rozgrywany z Kamilem Danilukiem (UKS „Sokół Asy” Białystok) był bardzo zacięty. Nasz zawodnik wygrał z Kamilem 5:7 7:6 (7:3) 11:9 jednocześnie zajmując III miejsce w Mistrzostwach Podlasia. Podczas spotkania z Kamilem, Mateusz w końcówce meczu zmagał się ze skurczami mięśni prawego uda, ale po przerwie medycznej rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.
W finale turnieju debla Mateusz Ilaszczuk wspólnie z Pawłem Tarasewiczem ograli wynikiem 6:2 6:1 parę deblową Kamila Daniluka i Jana Kowalskiego zdobywając tytuł Mistrzów Województwa Podlaskiego Juniorów w grze deblowej.

Udostępnij