Aktualności

Data dodania: 31 maja 2010

Podwójne srebro Ilaszczuka

Mateusz Ilaszczuk, zawodnik UKS „Return” Łomża działający przy III Liceum Ogólnokształcącym udanie wystartował w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Kadetów (do lat 16) w Tenisie, które odbyły się w Białymstoku. Zarówno w singlu jak i deblu Mateusz doszedł do finału.

W finale gry pojedynczej zmierzył się z zawodnikiem klubu „Okuła” Białystok, Mateuszem Borkowskim. Finał singla był bardzo emocjonujący, gdyż szala zwycięstwa w końcowej fazie meczu przechylała się raz na jedna raz na druga stronę. Pierwszy set należał do zawodnika z Łomży, drugiego seta wygrał białostoczanin. Z kolei trzeci set rozgrywany był supertie- brekiem. Niestety Mateusz Ilaszczuk musiał uznać wyższość Borkowskiego. Wynik meczu 6/3 4/6 11/13.
Do finału debla doszła również para tenisistów z naszego klubu: wspomniany Mateusz Ilaszczuk wspólnie z Kacprem Zalewskim zagrali z parą Kamil Daniluk oraz  Daniel Galas (obydwaj reprezentowali TT „Stanley” Białystok). Nasi zawodnicy przegrali ten 6/2 6/4.
- Obserwowałem mecz finałowy Mateusza i uważam, że nasz zawodnik zagrał bardzo dobrze – mówi Tomasz Waldziński trener UKS „Return” Łomża. - Grał spokojnie i pilnował założeń taktycznych ustalonych przed meczem. Finał przegrał trochę pechowo, gdyż w tie- breaku dzieliły go tylko dwie piłki od zwycięstwa.

Udostępnij