Aktualności

Data dodania: 3 czerwca 2019

Langiewicz wygrała Piątuś CUP 2019

Nie było niespodzianki. Pola Langiewicz z Bielsko-Białej wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP 2019. Najwyżej rozstawiona w turnieju zawodniczka w finalne gładko pokonała Karolinę Rajcę z Łodzi. Wcześniej dwa półfinały były wyjątkowo zacięte i zakończyły się tai-brekami 11:9 i 10:7.

Od soboty, przez trzy dni na kortach  przy III Liceum Ogólnokształcącym rywalizowało 14 zawodniczek, w wieku do 14 lat, z niemal z każdego regionu Polski. 
- Poziom rozgrywek był wysoki, na pewno wyższy niż w ubiegłym roku – ocenia Tomasz Waldziński z klubu UKS Return Łomża. - Było więcej wyrównanych meczów, choćby dwa półfinały trzysetowe. W pierwszym półfinale Pola Langiewicz zmierzyła się z Orianą Gniewkowską z Sopotu. Mecz zakończył się tai-brekiem w trzecim secie 11:9. Julia Cieśluk z Warszawy, trenująca w Radomiu, której zwycięstwo obstawiałem, w drugim półfinale przegrała z Karoliną Rajcą także w trzecim secie 10:7. Więc to, kto zagra w finalne wisiało na wołosku. Natomiast sam finał był już meczem trochę do jednej bramki. Liczyłem, że będzie bardziej zacięty pojedynek. Pola Langiewicz pokazała różnicę między 12. a 41. miejscem w rankingu Polskiego Związku Tenisa.
Jeżeli chodzi o naszą reprezentantkę Anielę Galińską, to jeden mecz wygrała z Angeliką Kaszubowicz, natomiast dwa przegrała.  Aniela jest o trzy lata młodsza od rywalek i w tym turnieju zebrała doświadczenie. Jako tenisistka w Piątuś CUP będzie mogła wystąpić jeszcze trzykrotnie. Wiceprezes OSM Piątnica Łukasz Kalinowski już zapraszała zawodniczki na turniej za rok, więc on się na pewno odbędzie. 

14. OTK Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP organizowany był przez UKS Return Łomża i III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. OSM Piątnica jest tytularnym sponsorem turnieju, ale jego organizację finansowo wsparło także Miasto Łomża. Ryszard Fleszard sędzia PZT, który po raz pierwszy sędziował Piątuś CUP, wyjątkowo dobrze ocenia organizację turnieju w Łomży.
- To co spotykam tutaj, to dla mnie jako sędziego marzenie ze względu na organizację, przygotowanie obiektu, obsługę, oprawę, całe otoczenie turnieju. Nawet w dużych miasta, w dużych klubach, które mają duże zaplecze, nie ma czegoś takiego – chwaląc organizatorów. 

Warto dodać, że wyniki łomżyńskiego turnieju zaliczane są do punktacji Polskiego Związku Tenisa.

Udostępnij