Aktualności

Data dodania: 13 czerwca 2005

Łomża w natarciu

Tak jak browar "Łomża" przypuścił ofensywę na białostocki rynek, tak tenisiści z tego miasta dzielnie rywalizują z kolegami ze stolicy Podlasia. W pierwszym od 40 lat turnieju klasyfikacyjnym seniorów jaki odbył się nad Białka, zwyciężył łomżanin Sebastian Zalewski.

Podopieczny Tomasza Waldzińskiego reprezentuje Return Łomża. Przez turniej rozgrywany o puchar Corner Nike szedł jak burza do samego końca. W jego zwycięstwie nie było żadnego przypadku, bo na swojej drodze pokonał zarówno rozstawionego z jedynką Marka Matoszyca ze Złotoryi, jak i dwójkę, ogrywając w finale białostoczanina Tomasza Kondeja.
Wynik trochę mylący

W sumie Sebastian nie stracił nawet seta. W finale Tomek urwał Zalewskiemu tylko trzy gemy, choć wynik jest trochę mylący.

- To był bardzo dobry mecz. Wynik nie oddaje tego co działo się na korcie - mówi Tomasz Sokół, organizator turnieju.

Choć białostoczanie nie wygrali turnieju, to sporym sukcesem jest jego udana organizacja. Od poprzednich takich zawodów minęły aż cztery dekady. Liczymy, że to dopiero początek.

- Jestem bardzo zadowolony. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Na sam finał przyszło około stu osób. Już za dwa miesiące chce zorganizować następny, tym razem wyższej rangi - mówi Tomasz Sokół.
Powtórka za dwa miesiące?

Turniej rozegrany na kortach przy ulicy Gdańskiej miał najniższą możliwą kategorię - piątą. Jego zwycięzca otrzymał do rankingu krajowego 24 punkty. Sokół chciałby przeprowadzić imprezę trzeciej rangi. Wtedy moglibyśmy w Białymstoku zobaczyć zawodników szerokiej krajowej czołówki (rozstawiony z nr 1. Małoszyc jest w rankingu na 70. miejscu).

Wygrana Zalewskiego nie była jedynym triumfem łomżan. W deblu, razem z Małoszycem, wystąpił Rafał Paliński. W finale pokonali braci Kondejów: Tomasza i Krzysztofa.

Miłosz Karbowski
Wyniki decydujących spotkań:
Singel - półfinały:

Sebastian Zalewski (Łomża) - Marek Małoszyc (Złotoryja) 7:5, 6:1

Tomasz Kondej (Białystok) - Romuald Rębacz (Zduńska Wola) 6:1, 6:4.
Singel - finał:

Zalewski - Kondej 6:1, 6:2.
Debel - półfinały:

Tomasz Kondej/Krzysztof Kondej (Białystok) - Tomasz Sokół/Zalewski (Białystok/Łomża) 3:6, 6:2, 6:1

Małoszyc/Rafał Paliński (Złotoryja/Łomża) - Zdzisław Mozolewski/Sebastian Grynczel (Białystok) 6:1, 6:1.
Debel - finał:

Małoszyc/Paliński - Kondej/Kondej 6:3 (rozegrano tylko jeden set, ze względu na udział Tomasza Kondeja w finale singla).

Udostępnij