Aktualności

Data dodania: 10 września 2004

Rakietowy talent

- Jest ambitny i pracowity. Wie, o co mu chodzi -mówi trener Tomasz Waldziński o Sebastianie Zalewskim, trzecioklasiście III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży.

Sebastian należy do najlepszych tenisistów ziemnych w kraju w kategorii juniorów.

Po raz pierwszy stanął na korcie przy stadionie w Łomży w II klasie szkoły podstawowej w towarzystwie wujka Kazimierza Palińskiego. W tenisa grali już cioteczni bracia Rafał i Marcin, więc Sebastian też chciał spróbować. Któregoś dnia zagrał ze swoim przyszłym trenerem Tomaszem Waldzińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w III LO, który od pewnego czasu obserwował jego zmagania na korcie z wujkiem lub tatą.

- Nie było wątpliwości, że "czuje tenisa". - wspomina Tomasz Waldziński. - Wspólnie zaczęliśmy pracować w 1997 roku. Pojawiły się pierwsze znaczące sukcesy z miejscem na podium w ogólnopolskich mistrzostwach i turniejach klasyfikacyjnych. Medale zdobył także na międzynarodowych rozgrywkach na Łotwie i na Litwie.

Łomża nie była zainteresowana rozwojem jego sportowego talentu. W roku 2000 Sebastian reprezentował w zawodach Klub KKT Wrocław. Wrócił do Łomży, rozpoczął naukę w III LO. Po dwuletniej przerwie znowu postanowił stanąć na korcie.

- Treningi wznowiliśmy w maju 2004 roku - wspomina Tomasz Waldziński. - Już w czerwcu Sebastian najpierw był drugi w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów w Elblągu, następny w tym samym miesiącu w Łęcznej, a w sierpniu trzeci w Pabianicach. Rywalizował z zawodnikami najlepszymi w kraju!

Od stycznia 2005 roku będzie startował już jako senior. Jego tenisowym idolem jest Andre Agassi, który gra z głębi kortu. Ale chce mieć swój styl.

- Wierzę, że uda nam się zbudować przy III Liceum drugi kort tenisowy i organizować w Łomży ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne - marzy Tomasz Waldziński.

Udostępnij