Aktualności

Data dodania: 28 czerwca 2013

Mistrzostwa Miasta w Tenisie

57 zawodników w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało w Mistrzostwach Miasta w Tenisie o Puchar Prezydenta Łomży. Mistrzostwa, tradycyjnie już organizowane w czerwcu przez UKS „Return” Łomża, rozegrano na kortach III Liceum Ogólnokształcącego. Kapryśna pogoda nieco pokrzyżowała szyki organizatorom i tak finał w kategorii „chłopców starszych” pomiędzy Bartkiem Duda a Bartkiem Cyndzasem przy stanie 3/2 w pierwszym secie został przerwany z powodu złych warunków atmosferycznych i będzie dokończony na obozie tenisowym na początku wakacji.

- Najmłodsze tenisistki, które odważyły się wystartować w Talentiadzie to sześcioletnie: Sandra Bałdyga i Agata Laskowska, natomiast najstarszy uczestnik to Kamil Felter - tegoroczny maturzysta, absolwent III LO w Łomży. – mówi Tomasz Waldziński, trener tenisa i organizator turnieju. - Pomimo kapryśnej pogody frekwencja dopisała i mogliśmy podziwiać dużo zaciętych tenisowych pojedynków. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe medale, oraz tradycyjnie zaproszenia na pizzę do Restauracji 4 Pory Roku.

Wyniki turnieju kształtowały się następująco:
TALENTIADA TENISOWA
W talentiadzie wystartowało 25 dzieci w wieku 6-10 lat. Wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie za odwagę, zapał oraz ambicję sportową.
Uczestnicy talentiady: Waleria Ruszczyk, Gabrysia Wawrzyniak, Natalia Bikowska, Zosia Święcica, Kinga Święcica, Kinga Dziemińska, Ola Wawrzyniak, Sandra Bałdyga, Ola Niklewicz, Ola Waśkiewicz, Iza Czerwińska, Ola Łada, Maja Łempicka, Kaja Siergiejewicz, Agata Laskowska, Inga Wawrzynkowska, Miłosz Narewski, Krzyś Przybyszewski, Wiktor Modzelewski, Adam Chojnowski, Kuba Trawiński, Maciej Lemański, Wiktor Lemański, Błażej Rafałowski, Hubert Woronowicz.

DZIEWCZĘTA MŁODSZE
I miejsce - Ola Czerwińska
II miejsce - Zuzia Łempicka
III miejsce - Katarzyna Przybyszewska

DZIEWCZTA STARSZE
I miejsce - Iza Karwowska
II miejsce - Asia Kalinowska
III miejsce - Anita Bikowska

CHŁOPCY MŁODSI
I miejsce - Piotr Salamoński
II miejsce - Aleksander Modzelewski
III miejsce - Robert Kluczek

CHŁOPCY STARSI
Mecz finałowy pomiędzy Bartkiem Duda a Bartkiem Cyndzasem zostanie rozegrany na obozie tenisowym na początku wakacji.
III miejsce - Michał Warnajtys

W turnieju pocieszenia:
I miejsce - Jakub Kalinowski
II miejsce - Dominik Gąsiewski
III miejsce - Dawid Plona

Autorkami zdjęć są: Natalia Wiktorzak (PG 6 w Łomży) i Monika Konopka (II LO w Łomży)

Udostępnij